Nahrávky z set top boxu

Od: ® odpovědí: 7 změna:

Zakoupil jsem si pro DBV T2 set top box SENCOR. Nahrávky jsou sice fe formě ts, ale nedají se převést např. na mpeg běžný zůsobem, např. pomocí Cypheros TS, nebo ProjectX. Přes Wondershare Video Convertor, Any Video Convertor nebo Total Video Convertor to trvá třeba i 2 hodiny, oproti záznamu z set top boxu pro DBV T1. Neznáte nějaký vhodnější set top box, nebo způsob převedení do avi, nebo mpeg?

7 odpovědí na otázku

 

 


0x

A nejde to třeba přes Avidemux? STB totiž téměž jistě videostream nekonvertuje do jiného formátu, ale rovnou ho ukládá - maximálně změní hlavičku. Proto občas stačí pouhé přejmenování - změna extenze z .ts na mpeg a software si s tím často poradí.

stejně tak byste to vyřešil kdybyste soubor TS prostě jen nechal otevřít ve stejné aplikaci ve které se ve vašem systému otevírají soubory .mpeg, výsledný efekt vy byl naprosto stejný a nepochybně by to bylo systémově správnější řešení než dávat souboru extenzi která jeho formátu neodpovídá.

 


0x
avatar ferax

Koncovku ts, stačí pouze přepsat na mpeg. Dělám to tak stále. Žádný problém. Nejsou to nahrávky sice ze settopboxu, ale to by myslím nemělo vadit.

sice je to prakticky funkční postup, a dá se tím řešit neexistence asociace přehrávače na extensi ts (pokud ji tedy neumíte vytvořit), ale je to stejně špatně jako byste konvertoval JPEG do PDF tím že jen změníte extenzi a budete doufat že acrobat si bude schopen z hlavičky souboru zjistit o jaký formát souboru se jedná doopravdy a zvládne jej nějak zobrazit nebo předat správné aplikaci k zobrazení. Toto řešení nelze doporučit jako správné, bez ohledu na to že přehrávače se naučily příliš se nespoléhat na to že extenze souboru odpovídá skutečnému formátu souboru a proto si formát raději zjištují nezávisle na extenzi z jeho hlavičky - je to dnes sice u lepších přehrávačů obvyklé ale určitě to není standardizovaný postup a nemusí to tak být vždy.

 


Díky za odpovědi. Zkusím všechno. Mám ale dojem (zatím jen zpola odzkoušený), že můj problém je daleko jednodušší. V novém set top boxu, jsem měl nataveno "formát - dle zdroje" a nahrávka byla ve formátu 960x540, kterou, zřejmě, mé používané softwares, prostě "neumí". Změnil jsem proto nastavení na formát mé televize a zatím první zkušební nahrávka je ve formátu 720x560 a šla převés do mpeg bez problémů. To vše se stalo před chvilkou, takže zatím žádné bingo...

 


0x

Pro ten účel bych použil FFMPEG, ten si s tím poradí velmi jednoduše. Vy totiž máte to video už v optimálním formátu h.265 a nepotřebujete jej převádět to nějakého zastaralého h.264 nebo nedej bože ještě staršího divx/xvid (alias h.263) ... vy potřebujete jen zaměnit kontejner do kterého je to video zapouzdřeno a sice vyměnit místo ts použít například mkv nebo mp4, to určitě není nijak časově náročné, video stopa může zůstat nedotčena ... udělá to tento jednoduchý příkaz

ffmpeg -i nahravka.ts -map 0 -c copy vystup.mp4 (což je pro h.265 optimální kontejner)

adekvátně pak

ffmpeg -i nahravka.ts -map 0 -c copy vystup.mkv (také výborný s daleko širší podporou různých zapoužzdřených formátů ve srovnání s úzce vyhrazeným mp4)

ffmpeg -i nahravka.ts -map 0 -c copy vystup.avi (avi je už ale velmi zastaralý doporučuji na něj už konečně zapomenout, je to dnes už přežitek a relikt minulosti podobně jako gif a diskety :)

Tato záměna kontejneru s ponecháním původního video formátu bude velmi rychlá.

mimochodem extenze mpg nebo mpeg obvykle reprezentovala video formát MPEG-1 a buďte si jsit že do tohoto extrémě starého formátu to tedy rozhodně převádět nechcete (určitě ne doopravdy, přejmenovat soubor a změnit mu jen extenzi je samozřejmě něco zcela jiného) Držte se kontejnerů mp4 nebo ještě lépe mkv které mají výbornou podporu v zařízeních i softwarových přehrávačích a ponechte v nich původní video formát, tzn. v případě dvb-t2 je tím původním formátem h.265 v případě dvb-t1 jím byl h.264 ... nemá smysl je transkodovat, jen byste tím ztrácel kvalitu nahrávky. AVI stejně jako MPEG-1 patří mezi přežitky a historické relikty, doporučuji nechat je už odpočívat v pokoji a příliš si s nimi dnes už nekomplikovat život, mají řadu nepříjemných nedostatků, avi například naprostou zoufalou práci s variabilními datovými toky, což je v mkv řešeno mnohem lépe.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]