Telefony starý android, aktualizace

Od: odpovědí: 16 změna:
proč telefony se starým androidem nedostanou nový android
16 odpovědí na otázku

3x

Protože na něj obvykle nestačí výkonem hardwaru.

To rozhodně není ten důvod. Je plno starších výkonných modelů, které mají podobný výkon jako dnešní telefony nižší střední třídy, a ty mají klidně o tři verze novější Android. Stejně tak nové lowend telefony dostávají z výroby novou verzi Androidu, a pokud vím, tak od příštího roku to má být ještě přísnější, od února nesmí vyjít nové telefony s Androidem nižším než 10. A pořád to budou i nové telefony, které jsou hardwarově mnohem slabší než plno telefonů, na které se nový android nedostane.

Tak rozdíl 3 verze Androidu je prd, měl jsem na mysli třeba přechod z dvojky na osmičku, tam už ten HW hraje roli. Ale jinak máte pravdu, o tři verze vyšší Android by fungoval, kdyby se chtělo.

2x
Protože se to výrobci nevyplatí udržovat při životě staré telefony, když je pro něj výhodnější, když si za dva roky půjdete koupit nový.

2x

Ono taky novější Android nemusí znamenat to, že je lepší...

nemusí ale obvykle znamená

1x

Záleží na značce.Např.Xiaomi některé modely aktualizuje.Jednak vyšším androidem a také svoji nádstavbou.Ale ne do nekonečna.Android maximálně třikrát.Ono je to také dáno použitými součástkami.Nové procesory pochopitelně zvládají daleko více než ty vyrobené např.před 5 lety.Ruku v ruce s tím jdou aktualizace aplikací,takže nově vydaná aktualizace nebude fungovat na přístroji starém 5 let.Pokrok se nedá zastavit.

Pro příklad, do nedávna jsem měl Xiaomi Mi4, byl stále aktualizovávaný i když jsem ho měl 5 let.

Pět let? proč dřív věci fungovaly 50 a dnes je to takový problém?

On to není problém, to je nutnost. Firmy by neměli co vyrábět kdyby kde co vydrželo 50 let. Proto se vyrábí zboží s kurvítky, nebo se neaktualizuje *smich*

0x
Pro každou novou verzi androidu musí výrobce odladit ovladače hw a systém - vše na míru danému telefonu. To je velmi náročné. Výrobce chrlí ročně x modelů, takže by musel mít spoustu vývojářů jen na udržování starých telefonů. Vy mu to jste ochoten zaplatit? Asi těžko. Jinak možnost je koupě telefonu podporovaného komunitními rom. Tam se vyvíjí nové verze i pro poměrně staré telefony, ale je to bez záruky a můžou(nemusí) být bugy.

Alternativní ROM má většinou méně bugů, než tovární verze...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]