Problém s naladěním na DVB-T Fanda, Smíchov

Od: Datum: 20.12.12 19:49 odpovědí: 9 změna: 23.12.12 17:12

Zdravím,

mám problém s naladěním stanic Fanda, Smíchov a další na multiplexu 4. Problém je v tom, že máme doma 2 TV na jedné jsem tyto programy naladil a fungují bez problému ale je to tv se set-top boxem. Druhá TV má tuner už v televizi ale televize kanály nenaleze, a máme jen jednu anténu. Moc tomu tedy nerozumím, proč tomu tak je ale jiné kanály jdou na druhé tv v pohodě tak jako na první televizi. Děkuji předem za rady ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.12.12 19:58

Pokud na druhé TV ladíš správný tuner, pak bych hledal problém v kabelech od antény...

Kdyžtak zkus přehodit připojení (připojit druhou TV namísto STB)...

Ohodnoceno: 1x

Od: cenda*
Datum: 20.12.12 20:29

Díky, zkusím na to kouknout zítra.

Datum: 20.12.12 21:33

Možná by neškodilo pořídit pro druhou televizi pasivní/aktivní anténu do interiéru za cca 150,-Kč

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.12.12 22:10

Bohuzel resime stejny problem, setopbox pripojim na antenu, propojim ho do televize scartem a fandu tim setopboxem najdu a funguje perfektne, kdyz misto toho setopboxu na stejny kabel od anteny dam rovnou tu samou televizi, ktera ma v sobe uz svuj digital, tak fandu a pohodu nenajdu, ale ostatni programy jdou normalne, kde hledat problem?

doplněno 20.12.12 22:13:

Slaby signal to asi neni, dal jsem tam stelovaci zesilovac a nepovedlo se, dal jsem utlumovy stelovaci clanek a taky nic.

S televizi do opravny?

Datum: 20.12.12 22:40

to zas ne mě taky přes int. tuner v TV vypadává ČTHD a Nova HD a Fanda mi jde kolikrát jen zvuk. Já používám hlavně satelit. Zesilovače taky nejedou na plný signál a multi4 je dost citlivý. Poradit najít vhodnou DVB-T anténu (aktivní) a přesně nasměrovat na vysílač .

Od: soused*
Datum: 21.12.12 13:07

Máš antenu se zesilovačem? Pokud ano, neni ten zesilovač napajený ze

set-top-boxu?.

Od: pepr®
Datum: 23.12.12 13:35

Ono stačí, že je k druhému STB delší koaxiál. Nebo dokonce další spoj. Stratí se tam dost signálu.

Stejný problém má teta. Dva stejné STB. Na jednom bez problémů jede vše. Síla 95-100, kvalita 78-85. Na druhém, který je o deset metrů koaxu a jednu spojku dál, má Mux4 Sílu-40, kvalitu-25.

Od: soused*
Datum: 23.12.12 14:09

Jak vypadá situace s problémen,vyřešeno? Rád bych se přiučil, podej zprávu.

Od: cenda*
Datum: 23.12.12 17:12

Tak z neznámých důvodů jsem včera večer zkusil naladit znovu a televizní stanice se i na druhé tv naladili a zezačátku byl problém z obrazem, že skoro to pořád vypadávalo až se to rozjelo a dnes celý den to běží bez problémů a vůbec sem nic s anténou ani s ničím nic nedělal, tak moc to nechápu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.