Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Jak vypočítat spotřebu na kW

Od: ppetra odpovědí: 16 změna:

Ahoj,

mám motor který má odběr 12V 16A. Dejme tomu, že 1 kW stojí 5 Kč. Kolik mě bude stát když tento motor 1 hodinu pojede? Poradí někdo? Díky Petra

 

 

16 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

majsterjoe*
hodnocení

2x

Za jednu hodinu necelou jednu korunu.

Nejdříve vypočítám spotřebu a tou je 192W což je za hodinu práce 0,19 kWh což je 0,96Kč


doplněno 12.05.18 21:05:

Odvozením Ohmova zákona P=U.I

ppetra
hodnocení

Děkuji, a dáš i postup?

kepler*

Postup na co? Výpočet a vysvětlení máš.

 

olin*
hodnocení

2x
12Vx16Amp=192 W 1000W:192W=5,21 5Kč:5,21=0,96Kč Tedy za hodinu 0,96korun.
ppetra
12.05.18 21:04
hodnocení

Díky moc!

olin*
Jen doplním, že běžně v životě se s tímto druhem napětí a tedy i výpočtem člověk nesetkává..
praivo*

Člověk se běžně nesetkává s 12 V?

S 12V se setkává každý motorista.

olin*
Jasně, že se s dvanácti Volty člověk setkává denně, ale při psaní příspěvku člověk myslí na ten elektroměr a kde běžně máte v domácnostech 12V z veřejné sítě, přes počítadlo? Vše je bráno jen hypoteticky..

 

nikdo*
hodnocení

2x

Jen malé upozornění. Tenhle příklad, takhle jak je napsanej je nesmysl. Neříká pravdu a v praxi je nepoužitelný. Neuvažuje pro 12V motor, ztráty v nějakém zdroji 230V/50Hz na 12V, nebo chcete-li jeho účinnost. Dotaz je na cenu spotřebované elektřiny ze sítě.

Takže všechny ty výpočty jsou jen akademické a mohou posloužit jen k pochopení vzájemných vztahů jednotek.

Ten příklad je nesmysl už proto, že autor nevidí rozdíl mezi kW a kWh. Tedy nechápe naprostý základ.
Krom toho pravděpodobně nemá motor, který ten výkon (192 W) vydrží trvale. A samosebou neřeší, že elektroměr nemá na 12V ..

Ten dotaz je domácí úkol a ty někdy prostě nedávají smysl. Tenhle dotaz patří do skupiny škola.

 

 

hoststary*
hodnocení

2x

To je váš příklad ze skutečnosti, nebo nějaký pomatený příklad ze školy?

Pokud byste měla koloběžku s 200W motorem na 12 V a odběrem 16 A, tak nebude napájená ze sítě, přes elektroměr.

Pokud byste měla motor napájený 12 V zapojený přes nějaký zdroj, tedy transformátor a usměrňovač, je třeba znát účinnost tooto zdroje, který jistě bude >100%, možná třeba jen 50% a pak se bude výpočet ceny za odběr proudu lišit třeba o dvojnásobek.

Lze se pouze dohadovat, k čemu je motor použitý, jestli jako motor pro otáčení rožněm pro opékání selátka, nebo nějak ventilátor napájený malým (bezpečným) napětím, nebo motor k pohonu nějakého menšího mechanismu, nebo stroje,...?

 

hodnocení

0x

Neznáš ani jednotky, nevíš o čem píšeš.

dedek*

A co potřebuješ ještě znát za jednotky pane arogantní chytrolíne?

výtka
Upozornění od sys hejkal 13. 05. 2018 20:21:05
Příště bez toho arogantního chytrolína!
Děkujeme za dodržování pravidel!

1 kW stojí 5 Kč?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]