Nahrávání z kabelovky

Od: Datum: 19.12.12 16:48 odpovědí: 4 změna: 20.12.12 14:07

Prosím o radu jak vyřešit nahrávání pořadů. Mám novou tv samsung UE 32 EH4000 a kabelovou tv. Potřebuji vymyslet jak nahrávat pořady z tv a zároveň se dívat na jiný pořad. Dřív jsem měl CRT tv a klasické video . Toto bylo propojeno se stb od kabelovky.

Dnes mi kabelovka dala kartu přímo do TV a stb jsem vrátil. Takže nemohu použít video a nahrávat jiný program, než sledovaný. Mám si pořídit ještě satelit nebo dvd rekorder s hdd nebo existuje nějaký stb-c? Děkuji za ödpovědi.

Sedlák Milan

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 19.12.12 16:55

K připojení na UPC kabel je potřeba zařízení, které s tímto připojením bude umět pracovat - obecně ne každá DVB-C tuner ´spolupracuje´ (viz - http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=2239 )... Pro recorder (ať už HD či DVD) to platí také...

Satelit je jiné připojení (také možné, ale nevyužiješ UPC)... V tom případě by ale bylo možné použít i DVB-T STB a např. pokojovou anténu...

doplněno 19.12.12 17:29:

Ano - STB pro DVB-T a pokojová anténa umožní příjem pozemního digitálu... Ale ne příjem UPC kabelovky, tam je nutný STB...

"Staré video" je analog, přímo digitální signál nezpracuje...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.12.12 17:09

díky za odpověď,ale moc tomu nerozumím, to jako, že bych na pokojovou antenu a stb dvb-t chytal pozemní digitál?

Tím by vlastně vznikl druhý příjem a pak by šlo nahrávat na staré video?

Datum: 19.12.12 23:37
Ano stačí koupit dvb-t tuner plus anténu a nahrávat z pozemního vysílání. Ja mam od upc setobox s hardiskem, pak můžu nahrávat dva programy současné a na třetí se divat. Kdyz ho seženes pod rukou, vyhoda, ale karty maji sparovane, takže musíš ho sehnat i s kartou.

Od: lujs®
Datum: 20.12.12 14:07

Podle tohodle obrázku by to mělo fungovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.