Přehrávání .avi

Od: Datum: 19.12.12 11:59 odpovědí: 8 změna: 21.12.12 11:56

Potřebuju poradit, proč mi tv přehrává jen některé avi soubory a jiné ne. Přehrávání probíhá přeš flash disk a u některých mi píše, že je v neznámém formátu, přitom jsou všechny v avi. Asi se ptám jako blbec, ale jak říkám, nevyznám se v tom :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.12 12:55
avatar

Může to být záležitost bitrate. Jestli to AVI je děané na víc snímků za sekundu než televize zvládá tak se to nepodaří otevít i když dneska v době HDMI televizí to asi nebude ono.

Jestli tě to utěší, tak to občas udělá i počítač, že v jednom přehrávači jde otevřít a ve druhém ne přitom oba jiný AVI soubor přehrají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 19.12.12 13:08

To není otázka bitrate, to je otázka toho že videosoubor s koncovkou AVI může mít různé, zcela odlišné a tímpádem nepodporované formáty. Jediná možnost je zjistit co TV podporuje a videa překonvertovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.12 13:42

Občas se mi to stane u MKV souboru, ale tam není problém s formátem souboru, ale s použitým audio kodekem.

Některé soubory se pak nespustí, TV je přeskočí a začne přehrávat další v pořadí. Pak mám jeden film, kde u originální audio stopy TV napíše, že formát není podporován a po přepnutí do CZ stopy zvuk v pohodě jede.

Většinou to řeším buď pořízením souboru z jiného zdroje, nebo jeho přeformátováním na PC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: limakna2*
Datum: 20.12.12 01:22

Děje se to proto,že každý soubor v avi může mít jiné kódování ať videa nebo audia.Měl jsem podobný problém s tím,že mi u některých avi souborů šel obraz,ale ne zvuk.Vyřešil jsem to přeformátováním avi do "avi" v programu Format Factory(který je zdarma ke stažení třeba na slunečnici.cz).Program je v češtině a nabízí několik možností formátování Videa( MP4,AVI,3GP,RMVB,GIF,VMV?MKV,MPG,...) i Audia(MP3,VMA,AAC,AMR,MP2,WAV,...)Snad to pomůže.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dom*
Datum: 20.12.12 06:31

Jak již je psáno v předchozích odpovědích, koncovka AVI neznamemá, že jsou subory kódovány totožně. Jedná se o typ kontejneru (stejně jako např. MKV, ikdyž tento kontejner je mnohem dokonalejší). Je to jen jakási obálka, která obsahuje dva typy dat - zvuk a obraz. Každý z nich může být kódovaný různými kodeky z čehož nám vychází velké množství kombinací. No a pokud přehrávač některý z nich nepodporuje, pak zvuk, obraz či oba nemůžou fungovat. V PC stačí doinstalovat kodek, u TV se s tím dá opravdu udělat pouze to, co psali pisatelé přede mnou. Překódovat do podporovaného formátu, popř. sehnat soubor s podporovaným kódováním. Ona je situace s kodeky a kontejnery celkově poměrně složitá a nepřehledná a pro pochopení je na dlouhé studium. Informací je na internetu mnoho, ovšem pro běžného uživatele je to asi zbytečné. Stačí jen stručný přehled.

Ony ty televize, zejména levnější si zatím s mnoha kodeky neporadí. Jedná se často spíše o marketingový tah, než o skutečně užitečnou funkci. Věřím, že se situace bude časem zlepšovat, nicméně plnohodnotný multimediální přehrávač ještě asi nějaký čas nenahradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dom*
Datum: 20.12.12 06:42

Jen pro doplnění, psal jsem, že kontejner obsahuje dva typy dat. Měl bych napsat, nejméně dva typy dat, protože moderní kontejnery mohou obsahovat kromě zvukové a obrazové stopy ještě např. titulky, více zvukových stop, menu, tagy (informace o souboru), kapitoly a já nevím co ještě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaliopkacz*
Datum: 20.12.12 09:15

Děkuji všem za odpovědi, jak říkám jsem laik a o tomhle nemám ani ponětí (avi je pro mě prostě avi :D). Zkusím ten program a snad si ty filmy konečně přehraju :D

Od: zabu
Datum: 21.12.12 11:56

Vy musíte začít obráceně. Protože s TV nic neuděláte, tak musíte zjistit které kodeky TV umí přehrát. To zjistíte buď jednodušeji v nějaké dokumentaci k TV, nebo tak, že vezmete soubor který Vám TV přehraje, do PC si stáhnete SW GSPOT. Je to SW který umí(kromě jiných věcí) po natažení video souboru ukázat jaké kodeky jsou zvolené v tom konkrétním souboru. Tím zjistíte potřebný kodek a s pomocí výše doporučovaného SW Format factory ho přeložit příslušným kodekem který Vaše TV umí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.