Nejste přihlášen/a.
"...co by se stalo kdybych dal silnější?"
Starší (bakelitová) objímka žárovky zuhelnatí a rozpadne se, novější (plastová) se zdeformuje. Plastový kryt žárovky se zdeformuje, skleněný může (nemusí) prasknout. Plastové těleso světla se může zdeformovat. Žárovka se bude vzhledem k nedostatečnému chlazení přehřívat a zkrátí se tím její životnost.
Při použití LED žárovky Vás tenhle údaj nemusí vůbec zajímat.
sss - No tak na hasiče bych to zrovna neviděl (pokud teda není svítidlo zrovna na hořlavém podkladu), neděste tazatele.
jsou v podstatě dvě kriteria. Jedním je materiál objímky, pokud je to porcelán, nic nebrání žárovce 100W. Druhám kriteriem neméně důležitým je materiál svítidla, pokd je to plast tak tam silnější nedávejte. Pokud je to keramika nebo kov, pak můžete dát silnější. Ale pokud tahle kriteria nejsou splněna, tak pak jedině LED tam dát. 9W LED je přibližně 60W žárovka.
Zalezi co si predstavit pod pojmem silnejsi:
- silnejsi rozmerem banky - nemusi se tam vejit
- silnejsi rozmerem zavitu - nemusi se tam vejit
- silnejsi vykonem - muzu i nemuzu > protoze tady je to zajmavejsi, jak je uvedeno vyse je to kvuli teplu a nejspise i dnes prepocitane a uvadene na klasicke zarovky, vedelo se ze zarovka o vykonu xW vytvori tolik tepla aby svitidlo vydrzelo, dnes muzu dat pokud dodrzim teplotu (a jsem si jistej ze ji dodrzim) kompaktni (uspornou) zarovku 100W i misto klasicke zarovky 60W; pokud bych dal klasickou zarovku (dnes tepelna koule) 100W misto 60W zadelam si na mozny problem
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.