Rozdvojka pro myčku, troubu a varnou desku?

Od: Datum: 20.11.12 00:30 odpovědí: 12 změna: 21.11.12 10:15

Mám u linky jen dvě zásuvky, ale potřebuji do nich zapojit: myčku nádobí, plynovou varnou desku (spouští el. jiskra) a elektrickou troubu. V manuálech ke všem spotřebičům je uvedeno, že nesmí být použita rozdvojka ani prodlužovák a spotřebič musí být zapojen přímo do zásuvky.

Mám dilema, který ze spotřebičů použít samostatně a které dát do rozdvojky (ev. prodlužováku).

Linka i spotřebiče jsou nové, právě jsem je nasadil do linky, elektroinstalace v bytě by měla být také nová, jistič se zdá také nový. Dům je starý činžák, ale byt je po rekonstrukci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: briketa007*
Datum: 20.11.12 00:36

Zdravím,

a to máte 2x samostatně jištěnou zásuvku, nebo jenom dvoj-zásuvku?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 20.11.12 00:39

Vidím jiný - větší, problém, než je nedostatečný počet zásuvek (i když udělat rekonstrukci kuchyně s jen dvěma zásuvkami na spotřebiče je zajímavé) - obě zásuvky jsou na jednom okruhu (jističi)? - trouba má příkon cca 2 kW, myčka taky - to je cca 18 A... Jistič je na 16 A, vodiče taky... Takže - při současném zapnutí myčky a trouby jistič vypadne...

Zásuvku - vzhledem k tomu, že jsou za linkou (tudíž nejsou vidět), není problém přidat ještě jednu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 08:16
avatar

Ten zapalovač od sporáku má odběr nula nula nic takže tam nebude problém to hodt na rozdvojku třeba s tou troubou ale jestli jsou obě zásuvky na stejném okruhu - na jeden jistič, tak troubu a myčku naráz nepouštějte nebo si vyhřejete jistič a vypálíte dráty v zásuvkách. To samé platí třeba pro kombinaci myčka+friťák.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.12 08:59
avatar

Vidlicové rozdvojky osobně vůbec nedoporučuji,obzvláště na místech,kde jsou přístupné.viděl jsem několik zasuvek,rozlomených uvnitř bočním nárazem na tuto rozdvojku.Lepší je prodlužovací kabel,ale tady je nejlepší si ho vyrobit,protože ty kupované v supermarketech jsou většinou na malá zatížení,připojit varnou desku,nebo pračku není tímto moc vhodné.Ideální je,nechat si zamontovat jeden větší jistič s chráničem a nový,samostatný silový kabel do kuchyně s připojením na dvě,tři zásuvky.Pak je jistota bezporuchového provozu kuchyně.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: saavik
Datum: 20.11.12 22:09

A kde tedy doporučujete kvalitní prodlužovák koupit? (značku, firmu) Můžete uvést i několik, aby nás zde neobvinili, že někomu děláme reklamu. Samozřejmě, že raději zainvestuji, než aby mi pak vyhořel byt.

Datum: 20.11.12 22:33
avatar

No, ja jsem ještě snad neviděl kuchyni, kdy by bylo dost zásuvek. V tvém případě bych se obloukem vyhnul jakýmkoliv prodlužovákům, to prostě nebude fungovat. A čekat s uvařením kávy až domeje myčka, nebo doufat, že se trefím zrovna do doby, kdy nebude ohřívat vodu.

Pozval bych elektrikáře, at natáhne další kabel k myčce, další k troubě a zásuvky dá na dva jističe. Tedy na kuchyn aspon čtyři jističe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saavik
Datum: 20.11.12 23:20

Tomu jsem se chtěl vyhnout - už jsou na zdi dlaždičky a namontovaná linka *zed*

Datum: 20.11.12 23:28
avatar

Tak zásuvky na myčku a na troubu jsou stejně schovaný někde za šuplíkama, nedávají se nahoru, takže obklady by se nemusely sekat. a třeba by stačilo jen odtáhnout jednu dvě spodní skřínky, aby se dal protáhnout kabel. Šikovnej elektrikář si s tím jistě poradí. V každým případě se vyplatí to ještě ted udělat než si potom rvát vlasy a neustále nahazovat jističe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 13:44
avatar

Je zvykem, že se v kuchyni zřizují několik samostatně jištěných samostatných zásuvkových vývodů. Tzv "varná zásuvka" kam se připojuje rychlovarná konvice, další je zásuvka pro troubu, pak i zásuvka pro myčku. Hodně záleží na odběru zmíněných zařízení. Prodlužovací přívody? Osobně je nemám rád, už jen proto, že jsou určeny ke krátkodobému použití. Nejlepší je v kuchyni více zásuvek. Je to ve Vašich technických možnostech? Není někde za skříní schovaná nějaká jiná zásuvka? Protože 2 zásuvky na celou kuchyň je opravdu velice zajímavé*zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: saavik
Datum: 20.11.12 22:07

Děkuji všem za reakce.

Myslím, že to je jenom dvojzásuvka (je z jednoho celého kusu plastu).
Já se v tom bohužel nevyznám a majitel bytu nic "neví". Rekonstrukci bytu asi neměl moc pod palcem, prostě to zadal nějaké firmě a ty "rekonstruovali".
V krabici vidím 5 jističů, ale u dvou je napsáno rezerva. U jedenoho je napsáno "kuchyň", druhého "koupelna" a třetího "pokoje". Mám byt 2+1.
Hlavní jistič podle dokumentace od PRE je "3x15A vypínací charakter B".
Trochu jste mě znepokojili, raději si do bytu objednám elektrikáře, ať to skoukne a případně navrhne rozumné řešení.
Trouba má příkon 2080 W.
Příkon myčky nemůžu v manuálu najít. V technických údajích jsem našel jen toto: Proudová pojistka: 10 A
Spotřeba energie/vody: 1,03 kWh/11 l
Výkon ohřívacího tělesa 1,87 - 2,04 kW
Příkon varné desky jsem také nenašel, pouze výkon:
Celkový výkon čtyř hořáků: 8,1 kW

Od: ferda6
Datum: 21.11.12 00:25

Jak vidět, výrobci si s terminologií příliš hlavu nelámou a když píšou výkon, tak je ve skutečnosti udána hodnota, kterou je příkon spotřebiče (ten se dá jednoduše změřit) a ten je také určující pro dimenzování napájení.

Varná deska jde připojit jedině na tři fáze, troubu i myčku by bylo vhodné připojit každou na jinou fázi ( vše s vlastním přívodem a jištěním) - kvůli rovnoměrnému rozložení příkonu. I tak to ale bude pro hlavní jistič "tak akorát", když se ještě přičte i nějaký jiný spotřebič v bytě. Prakticky se ale dá uvažovat že "nepoběží" vše najednou a naplno, takže by těch hlavních 3x15A (vypínací char. u tepelných spotřebičů nemá vliv) mělo stačit. Takhle nějak to asi bude vidět elektrikář.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saavik
Datum: 21.11.12 10:15

Mám téměř celý den zapnutý počítač, monitor, tiskárnu, fax, skener a obvykle i televizi. Samozřejmě ledničku.

Občas v průběhu dne zapínám i jiné spotřebiče (rychlovarná konvice, kávovar, mikrovlnka).

A nějaké drobotiny - fén, kůlma, holící strojek.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.