Nefunkční DO

Od: Datum: 24.11.12 09:40 odpovědí: 6 změna: 25.11.12 19:16
Dobrý den, mám starou televizi pro mě neznámé značky Elekta a nefunguje mi k ní dálkové ovládání. Ovládač je zřejmě v pořádku jelikož byla funkčnost infra diody zkušená přes čočku foťáku. Zřejmě poškozený přijímač? Je to opravitelné? Děkuji za odpovědi.
Přeji hezky den.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.12 02:46

V první řadě vyměňte baterie v DO. Zkoušení diody nedává smysl,protože je-li vadná dotyková ploška tlačítka,dioda se sice rozsvítí,ale DO fungovat nebude.Oprava je samozřejmě možná,ale je otázka nebude-li stát víc,než zakoupení univerzálního DO.

Datum: 25.11.12 19:16

"Zkoušení diody nedává smysl,protože je-li vadná dotyková ploška tlačítka,dioda se sice rozsvítí,ale DO fungovat nebude." - Tak to mi vysvětli...

Od: mkat®
Datum: 25.11.12 11:26

Skus ho rozobrať ,vyčistiť ,daj nove baterie (preletuj kontakty k baterii )a možno bude fungovať.Popripade by si mohol ovladač odskušať na inom pristroji.(Ak maš možnosť )Komunikuje ti dialkove z diodou na telke?(Po zatlačeni povelu ti blika ledka na telke?)Ak ano tak hladaj chybu v televizore.

Datum: 25.11.12 11:42

Vyzkoušej jiný, univerzánlí, ovladač. Elektu jsem měl 12 let. Za tu dobu měla 2 malé závady. Byla v ní originální japonská obrazovka, která po těch 12-ti letech ukazovala jako nová. Byla v podstatě totožná s TV Goldstar, stejné díly až na tu obrazovku.

Od: bmbx®
Datum: 25.11.12 12:01

Samozřejmě že když svítí infradioda, tak ovladači nic není, jedině kdyby byl hnutý kmitočet, který je dán keramickým rezonátorem, ale s tím jsem se osobně nesetkal.

Datum: 25.11.12 12:04

Me jeste napadlo, je to originalni DO?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.