Netočí se buben pračky ARDO S1000

Od: odpovědí: 7 změna:

Dobrý den, mám pračku Ardo S1000, už je dost stará ale donedávna šlapala jako hodinky (2x výměna ložiska). Po zapnutí napustí vodu, ohřeje ji, programátor pracuje, ale motor se netočí - řemenice spadlá není. Vodu napouští a vypouští normálně. S bubnem normálně točit můžu ručně lehce. Díky za rady.

7 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar jenyk
Co uhlíky? V pořádku?

 


0x

Ohřeje ji určitě?

A co se stane když dáš jen ždímání?

 


0x
avatar kejikl

Taky tipnu uhlíky.

 


0x

Podívej se na desku elektroniky. Velmi často jsou vypálené kontakty konektoru na plošném spoji, studený spoj na tyristoru/triaku spínání motoru, studené spoje na silových spojích na desce. Osobně jsem to na své Fagorce opravoval již třikrát.

Uhlíky zdaleka tak často neodchází.


doplněno 13.08.17 21:16:

@ra252: Co má výměna ložisek bubnu společného s opotřebením uhlíků motoru*sok*

A ty uhlíky jsi viděl, že si jseš tak jistý?

Měnil 2x ložiska. Uhlíky mají dost.

Ardo mělo mechanický programátor. Jednou se nám stalo že se vyklepaly
svorky ( pérka ) co ho drží pohromadě, stačilo zaklapnout a chodila dál ještě roky. Další častá závada byl povolený šroub na motoru. Při pohybu jedním směrem motor bubnem točil ale při rozrovnavaní prádla na druhou stranu se motor po řemenu přitáhl k bubnu a řemen prokluzoval.

 


0x
avatar kejikl

Pokud OPATRNĚ ! otočíte bubnem při zapnutém programu a problém jsou uhlíky, pračka se začne alespoň na chvilku točit sama. Víte kde hledat závadu-

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]