Reklamace zehlicky

Od: odpovědí: 5 změna:
Dobry den, mam dotaz ohledne prodlouzene zaruky na zehlicku. Vcera nam odesla zehlicka a mame na ni prodlouzenou zaruku, prodejce mi dnes rekl ze oni pouze zodpovidaji 2 roky a nasledne pak ta spolecnost u ktere jsem prodlouzenou zaruku poridil, ma na to prodejce narok odmitnout zbozi zakoupene u nich odnitnout i kdyz 2 leta zaruka jiz je pryc. A nasledne pokud zehlicku odesleme do servisu od kdy se pocita 30 denni lhuta od doby kdy byla reklamace nahlasena na webovych strankach a nebo az kdyz ji odeslu?
5 odpovědí na otázku

1x

Máte v tom zmatek. Pokud je prodloužená záruka od výrobce, správně jste se obrátil na prodejce, který by měl záruční opravu vyřídit a výrobce mu ji refunduje stejně, jako v normální záruční době. Ale nerozumím tomu, jak můžete prodlouženou záruku pořídit/získat někde jinde, než u prodejce.

Ke zdárnému vyřešení je třeba znát obchodní podmínky vašeho prodejce, kde by měla být o prodloužené záruce na přístroje alespoň zmínka, popř. podmínky výrobce, za jakých on prodlouženou záruku poskytuje a kde a jak ji uplatnit.

0x

Ano, předpokládám že prodloužená záruka platí od výrobce. Tedy je pravda na straně prodejce. 30denní lhůta platí od doručení spotřebiče na reklamaci.

0x

Zákonný nárok na reklamaci je 2 roky. Pokud prodlouženou záruku neposkytl prodejce, pak se musí reklamovat u toho, kdo tuto záruku poskytl, např. výrobce.

Toto mi prijde jako past na kupujici... ja si koupim zehlicku s prodlouzenou zarukou kterou poskytoval prodejce u jine spolecnosti. Proc m zbozi reklamovat takto slozite myslel jsem si ze s prodlouzenou zarukou je logicke kontaktovat prodejce ale jak je videt to ne..

0x

Třicetidenní lhůta se počítá od převzetí spotřebiče k reklamaci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]