Rychlé smazání záznamu u analog.kamery

Od: ® odpovědí: 18 změna:
avatar jaraz

Chtěl bych věnovat do obchůdku Charity analog. kameru panasonic RX 10 včetně příslušenství a také krabičky s pásky na kterých jsou jen záběry přírody,ale paměť už neslouží ,takže to není jisté. problém je v tom, že je to 8x90 minut a nevím, jak záznamy rychleji smazat než je přepisovat novým záznamem např. do zdi. Věděli by jste jak dál?

18 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar jofa

Napadá mne jediná možnost, (pokud tuto funkci nemá videokamera) vložit kazetu do VHS adaptéru a v recordéru funkcí QUICK ERASE obsah vymazat. 3 hodinová kazeta, touto funkcí, trvá výmaz asi 30 minut. VHS recorder tuto funkci musí mít. Má ji např. Panasonic NV-HV 61 (poslední model Panasonicu). Takže pokud dobře počítám, těch 8 kazet bude trvat 8x15 min. (2 hod.)


Děkuji, ale problém je v tom, že v okamžiku,kdy odešelo video do věčných lovišť a bylo nahrazeno DVD s HDD už toto nemohu provést.

Pokud jste blízko Podkrkonoší, tak Vám to smažu, pokud si přinesete adaptér. Zatím si dojdete na pivo. Jinou možnost nevidím, neznám.

 


2x

Quick Erase běžná funkce zase u videí moc nebyla, ale Panasonic měl vždy něco extra *smich*

Ja bych v tom pomalém mazání zase takový ptoblém neviděl když tu kameru nehodláte věnovat zrovna dneska, tak pustím kameru, zakryji objektiv a nechám to běžet, hlavní je nezapomenout vyřadit mikrofon kamery ;)


děkuji moc, snad se mi to podaří do pondělního rána přemazat,zatím se však nabíjí baterka a po 2 hodinách stále nabíječka svítí červeně,možná že odešla i ona do věčných lovišť po skoro 10 letech ve skříni.*smich*

Pokud se nepletu tak akumulátor je Ni-MH nebo dokonce Ni-Cd, za 10let ve skříni, má vnitřní svody jak prase, ten už běžným způsobem nenabijete.


bmbx - díky za odpověď,mrzí mne, že nemám body -ale všichni rádcové měli pravdu.

A pravdou je to, že se mi nepodařilo ani jeden ze dvou akumulátorů oživit,takže to půjde asi zase do skříně, protože skoro 1000 Kč za nový akumulátor a potom darovat se mi zrovna nechce.

 


0x
avatar wlezley

Existuje metoda, jak tyto akumulátory probudit, stačí 30V zdroj a kondenzátor 500uF. Nabijete stejnosměrným zdrojem kondenzátor a vybije se to baterie. Ten pulz přepálí "svody" které baterii zkratují. Dá se to udělat i přímo, párkrát škrknout přímo ze zdroje, jen musí být měkký, aby tam netekly desítky ampér a beterka neexplodovala.


děkuji,ale nejsem tak manuálně zručný-nabídnu to s tím, že akumulátor není funkční,snad to řeknou i případnému zájemci. Uvidím zítra.

wlezley:

ano tato metoda funguje, proto jsem napsal, že nelze nabít běžným způsobem což bylo nepřesné, protože se nejedná o nabití, ale o přepálení těch svodů. Co, ale malinko nechápu, jak chceš přepálit svody škrtnutím měkkým zdrojem *haha*.

Buď se to dělá měkkým zdrojem a kondenzátorem, nebo tvrdým zdrojem a škrtnout. Přepálit se to musí právě hodně velkým proudem, jen to musí být krátký puls. Akumulátor na kterém se už jednou vytvořily svody, tak se už udělají svody relativně za krátkou dobu opět pokud se pořád nepoužívá.

 


0x

Co treba 5 vterin mikrovlnka nebo udelat smycku z dratu na trafopajce a strcit to do ni.

hylfe:

Takové rady měly být trestné ! *bzum*

Akumulátor je celokovový uzavřený, takový předmět do mikrovlnky nepatří !

Trafopájka má sice velký proud, ale při hodně malém napětí, svod v akumulátoru má odpor, sice minimální ale má, což při malém napětí neudělá nic - vůbec nic *smich*

Tak on měl na mysli zřejmě kazety odmagnetizovat. a tím zrušit obsah nahrávky. Tak trafo pájkou si ani neškrtnete a kazetu se šroubkama a pružinama do mikrovlnky? Existují demagnetizátory, údajně použitelné i na VHS a dají se prý znovu VHS použít. Nezkoušel, nepátral co je na tom pravdy.

Tak to se omlouvám, že jsem si to spojil s akumulátory *hi*

Ohledně mikrovlnky to ale nic nemění na tom , že takové rady by měly být trestné a u trafopájky je to o ničem. Běžně jde demagnetizovat šroubovák, nebo pinzetu a to pouhým přiblížením k trafu trafopájky. Vymazat takto audiokazetu taky docela jde, vymazat videokazetu je docela velký problém.

 

 


0x

Panove vy tady radite jak nejakym napetim opravit baterku ktera ti muze bouchnout v ruce, ale kazetu na par vterin dat do mikrovlnky se bojite.

hylfe:

Mikrovlné záření kazetu navymaže, ale jsou v ní kovové části (pérka a šroubky) které v silném mikrovlném záření budou jiskřit a kazetu bezpečně zničí *bzum*

Rada ohledně akumulátorů je zcela bezpečná, protože se jedná o krátký PULS . U akumulátoru velikosti která je u videokamery, se může jednat klidně o pár vteřin. To akumulátor nestačí tkzv. PLYNOVAT aby mohl explodovat. ;)

 


0x

Jasne to ja vim taky. Snad jsem ani nikomu neradil spise takovej napad podobnej tomu jak neznalemu radit jak opravit akumulator. Ja bych to do ty mikrovlnky taky dal mozna na vterinu nebo dve.

hylfe:

velikánský rozdíl mezi těmi radami je ten, že ta tvoje rada je k ničemu, neověřená a nebezpečná. To jak opravit akumulátor je desítky let ověřená a má vždy 100% úspěšnost a je bezpečná, jen když se akumulátor pravidelně nepoužívá, objeví se vnitřní svod velice rychle znovu.

Magnetický záznam lze mazat silným magnetickým polem, nejlépe střídavým kmitočtem řádově několik desítek kHz.

V mikrovlnce je silné elektromagnetické záření což je něco zcela jiného a je s kmitočtem jednotek GHz.

To zajiskření pár vteřin v mikrovlnce by kazetě mohlo stačit ke zničení.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]