Spotřeba LED žárovek

Od: ® odpovědí: 10 změna:
avatar kepler

Změřil si z vás někdo reálný příkon LED "žárovky"? Jak to vychází v porovnání s tou deklarovanou?

10 odpovědí na otázku

 

 


2x

Kupuji s oblibou žárovky v Ikei, mají takové příjemnější světlo. Změřil jsem teď 6W bodovku co mám nad pracovním stolem a příkon sedí s přesností na desetinu watu.

Potřeboval jsem LED žárovky s běžnou paticí E27 a s mléčnou baňkou, ale na 12V. Ty jsem sehnal na Aliexpressu, u nich je příkon zhruba poloviční než deklarovaný, ale v konečném výsledku jsem spokojen, intenzita světla mi vlastně stačí, nebo že by měly mnohem větší účinnost než jsem čekal? *smich*


Díky. Čím jsi to měřil? Ten poloviční příkon se mi zdá nepravděpodobný. Jenom poznámečka: příjemné světlo mají ledky "teplá bílá", s teplotou světla 3000 K a nezáleží na tom, kde si je koupíš.

kepler:

žárovky na 240V jsem měřil Voltcraft VC-1008 což je dost slušné měřidlo a ty 12V jsem měřil při napájení labolatorním zdrojem na jeho měřidlu a to ukazuje taky slušně, nevím proč by čínská 12V žárovka nemohla mít poloviční příkon než deklarovaný. Ikeu jsem zmínil proto, že tam nemusíš nic zkoumat koupíš a máš jistotu, že je teplá bílá, že má každá LED žárovka stejnou teplou bílou a hlavně se zatím jeví za tu cenu dostatečně kvalitní ;)

 


0x

Tak největší šunty LED žárovek jsou Tescové! Nejen že svítí hnusně, ale zachvilku jsou kaput..takže nebrat*stop*

 


0x

Měřím každou, kupuji od číňanů. Deklarovaným parametrům nevěřím, mnohdy by byly jednotlivé čipy zatíženy více, než jsou jejich ideální tabulkové parametry. Obvykle jsou na 50%, některé superlevné na 10%. Nekecají parametry u komponentů pro LED žárovky, namátkou třeba odpovídají aliexpress.com/...

 


0x

Ano, měřili jsme před několika lety asi patnáct různých kusů. Příkon tak nějak odpovídal, tam problém nebyl, ale štítkové svítivosti nedosáhla ani jedna, některé i v desitkách procent svítily míň. Jedině vakuové žárovky se blížily údajům na krabičce. Použili jsme několik metod měření a věděli jsme přesně, co a jak měříme.

 


0x
avatar wlezley

Přesně jak píše kolega, spotřeba nic nevypovídá o tom jak svítí. Žárovka, kde je kvalitní zdroj, LED a chlazení, bude mít spotřebu stejnou jak levný šunt ale svítit stejně nebudou. A když, tak určitě ne dlouho

 


0x

Led žiarovky sú dnes hitom,no ak chcete dosiahnúť určitú úroveň svietivosti v lumenoch,tak zistíte,že potrebujete ledku v rovnakej watáži ako majú úsporné žiarovky a cena je dosť rozdielná.Kvalitná led stojí majlant,ktorá dosahuje výborný pomer príkon a svietivosť.

slavco31:

to není pravda ledka má znatelně vyšší učinnost než úsporná žárovka, takže osazovat LED se stejnou watáží jako úsporky je nesmysl.

 


0x
avatar wlezley

Slavco31: LED s příkonem 100W rozhodně není vhodná do lustru v kuchyni. Ta se osazuje jako pouliční osvětlení Orientačně to je 17-20%, takže průměrná LED s příkonem 20W svítí jako 100W žárovka. Dá se pocitově vyvážit tak, že zvolím studené světlo, pak bude stačit 15W LED.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]