Jakou vybrat tiskárnu

Od: Datum: 17.07.17 11:46 odpovědí: 10 změna: 21.07.17 17:29

Zdravím,

Koukám teď po tiskárnách, tisknu dost do školy i do práce.

Řeším otázku jako většina lidí inkoust versus laser. Laser údajně tiskne text čistěji a rychleji, tisknu převážně textové dokumenty maximálně je tam nějaké logo a když tak pouze nějaký ilustrační obrázek.

Ale slyšela jsem názor, že laserová tiskárna tiskne barevně špatně, asi bych spíše potřebovala barevnou než černobílou.

Co jsem koukala tak ceny mají velký rozptyl od tisícovky až po několik desítek tisíc, já bych na to měla kolem těch 5-6tisíc. Nechci koupit zase nějakou nejlevnější a šetřit třeba na úkor životnosti a spolehlivosti.

Celkem bych ocenila rady, jak a podle čeho vybírat, třeba i doporučení na jaké kousky se podívat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.17 12:35

Já bych vybíral pouze laserovou nebo LED technologii.

Inkoustový tisk je cenově mnohem dražší než laserový tisk.

Inkoustová tiskárna je kompaktní a málo hlučná při tisku. Ale to jsou asi všechny výhody.

Laserová tiskárna je hlučnější a déle trvá než začne tisknout (musí se nahřát), ale pak už tiskne rychle.

Když do laserové tiskárny použiješ kvalitní papír, tak i vytištěné barevné fotky budou použitelné.

Takže za mne laserovou (LED-kovou) se zásobníkem černé barvy a pak třemi zásobníky pro barevný tisk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 13:00
avatar

Pokud inkoust, doporučuji Brother DCP - J105. Na tisk fotek to moc není, spíš kancelářská tiskárna se scanerem, ale spotřeba inkoustu je bezkonkurenční. Navíc, cena i těch největších náplní je víc než lidová + záruka 5 let. U barevného laseru vás náklady na tisk znechutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rada111
Datum: 17.07.17 13:23

Inkostová tiskárna může vyschnout, když dlouho netisknete, což asi není Váš případ. Inkoustovky bývají levnější, začínají od tisícikoruny, ale náplně jsou drahé. Náplně se dají i naplnit, ale je to piplání. Ještě je možnost neoriginálních náplní. Nevím, jestli potřebujete pouze tisknout, nebo i skenovat a kopírovat. Pokud i skenovat, potřebujete multifunkční tiskárnu. Já doporučuji značku HP, mám ji asi už 2 roky bez jediného problému. Z multifunkcí bych radil např. tuto:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 14:44
avatar

Po mnoha zkušenostech pár postřehů:

Levné barevné inkoustové tiskárny bez zásobníků inkoustu - krátká životnost, tisková hlava součástí drahé cardridge, skoro levněji vyjde nová tiskárna, než nové náplně

Levné barevné inkoustové tiskárny se zásobníky inkoustu - trochu levnější provoz než výše, levnější zásobníky s inkoustem, ale po vytištění určeného počtu výtisků "odejde" tisková hlava, náhradní kolem 1500 - 2500,-Kč (nemyslím tím tiskárny s kontinuálním přívodem inkoustu)

Levné barevné laserové tiskárny - levnější tiskárna, drahé až velmi drahé náhradní tonery - 4 barvy

Drahé barevné laserové tiskárny - drahá tiskárna, "relativně levné" tonery v porovnání s cenou tiskárny, celkově pro domácí tisk velmi nákladné při malém počtu výtisků

Nakonec jsme došli k barevné inkoustové tiskárně EPSON L355, dnes už novější typy; s kontinuálním doplňováním inkoustu a nádržkami. Slouží druhým rokem, tisk za facku... do budoucna počítám s náhradou tiskové hlavy...uvidíme, jak dlouho vydrží...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 21:27

Zásadní je otázka, zdali tisknete soustavně nebo jen občas. Tisknete-li soustavně, alespoň 2 x za týden, tak kupte levnou inkoustovou. Pokud tisknete jen občas, tak kupte levnou černobílou laserovou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: clou
Datum: 18.07.17 22:41

Tak ještě doplním, že multinkce by byla asi lepší, ale nezbytnou podmínkou to není. Ovšem co jsem se dívala, tak velký cenový rozdíl mezi klasickou a multifunkční není, takže bych sáhla spíše po ní, přece jen občas je něco potřeba okopírovat.

Přečetla jsem si dost článků na internetu, o moc moudřejší nejsem, jeden řekne to a druhý ono.

Ovšem barevný tisk bude asi podmínkou, do školy by to bylo nejspíš úplně irelevatní ale do práce tisknu formuláře a dopisy a ty mají barevný obsah.

Co jsem tak vysledovala, tak laserová tiskárna má tiskové náklady nižší.

Dobře vypadá tato:

https://www.czc.cz/samsung-sl-c480w/174833/produkt

Datum: 19.07.17 07:24

Ta tiskárna vypadá dobře. Jediné co mne překvapilo, je cena sady všech barevných náplní (4000,-Kč). Když odečtu od ceny tiskárny náplně, tak zbývá 2000 na kompletní tiskárnu a to se mi zdá málo.

Takže tam budou startovací barevné náplně s kapacitou možná 40% a po jejich spotřebování vydáš další 4000 za nové barvy.

Ty náklady na tisk jsou různé podle toho, jak to kdo porovnává. (Pořizovací náklady na barvy u laserové tiskárny jsou vyšší než u inkoustové. Jenže s těma barvama v laserové tiskárně vytiskneš mnohem více listů než s barvou v inkoustové tiskárně). Náklady na tisk jsou u laserové tiskárny určitě nižší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: clou
Datum: 19.07.17 12:00

Tak zase si ale myslím, že žádný výrobce nedá 100% náplňe k tiskárně, když vezmeme ti tiskárny kolem 1000Kč, tak ta náplň je mnohdy dražší než ta tiskárna.

S těmi náplněmi se bude muset prostě počítat.

Datum: 19.07.17 08:06
avatar

máme doma studenty a proto jsme před pár lety koupili domácí multifunkční Samsung.

Zatím funguje, i když děcka s ní nezacházejí zrovna jemně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 21.07.17 17:29
Iinkoustová multifunkce Canon řada MG53xx, kompletní neorigo náplň inkoustu za 100Kč, kvalita tisku je bezkonkurenční. Podotýkám že jsem uživatelem všech bežných tiskových principů, laser, inkoust, jehličky, termo, termosublimace, zink...
Inkoust je prostě inkoust, v kvalitě jej predčí jen termosublimace, ale ta je běžně jen na foto 10x15cm.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.