Jaký koaxiální kabel

Od: Datum: 14.07.17 18:33 odpovědí: 10 změna: 15.07.17 08:00

Situace: Karneval (dnes UPC) ve svých začátcích namontoval zásuvky ve sklepě, do bytů byly natažené slabým koaxiálním kabelem. Když jsem tu měl nedávno technika na reklamaci nefunkčnosti, tak konstatoval, že slabý koax je na h**** a že si mám pořídit silný s lepším stíněním, že pak by ten signál měl být také lepší (kromě oprav, které udělal on). Takže potřebuju radu, jaký koaxiální kabel je nejlepší, potřebuju táhnout 2x30m do dvou bytů.

Tentokrát slibuju, že to nepůjde přes sklep, okno, zahradu,další okno a dva byty ale rovnou skrz chodbu sklepa, skrz dva stropy do jednotlivých bytů, ostatně nevím, proč to tak neudělali hned. Teď mi stačí jen provrtat betonový strop z přízemí do sklepa a už jen vesele tahat.

Na kabel dám F konektory, přijdou mi asi nejlepší, nebo máte jiný návrh? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.17 18:52
avatar

Za mě schwaiger 75 ohm, F konektory jsou celkem samozřejmostí, a v prvé řadě se při výběru kabelu vyhněte takovým těm provázkům za 5kč/metr

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.07.17 19:09

Po zadání Schwaiger na googlu mi to našlo jen krátké kabely, dlouhé se asi už nevyrábí nebo nedodávají do ČR. Nebo strýček google špatně zobrazil.

Datum: 14.07.17 19:23
avatar

vyrábí, ale schwaiger dělá především cívky 100 či 500m, zajděte do nejbližší prodejny SAT/TV techniky, jistě budou mít minimálně něco obdobného a bez problému vám prodají i na metry ;) hlavně si dejte pozor i na průměr kabelu kvůli velikosti F konektorů, jsou různé druhy, volte 6,8 příp. 6,9mm

Případně TechniSat, u toho též rozhodně nešlápnete špatně :) lze koupit i na omku (nechci dělat reklamu přímo www)


doplněno 14.07.17 19:29:

resp. 6-7mm, v tomhle případě je lepší než vybírat na netu opravdu zajít do prodejny (ale opravdu prodejny SAT/TV techniky nejlépe kteří dělají montáže - poradí vám a pomohou s výběrem kabelu i konektoru takže nebudete doam překvapen až si přinesete kabel domů a konektory na něj buď nepůjdou nebo budou plavat ...rozhodně ne do euronicsu a tomu podobných obchodů )

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.07.17 20:04

Děkuju, zkusím K&V ELEKTRO tam zatím měli všechno a kdyby ne, tak vím o dvou soukromnících.

V KV mají tyhle:

http://www.e1.cz/katalog?query=koax

Datum: 14.07.17 20:14

Podstatné je, zda ten kabel ze sklepa je váš nebo patří UPC, tedy kdo ho instaloval a jaké je zakončení v bytě. Pokud je v bytě UPC zásuvka, měl bych zato, že přípojka je součástí rozvodu UPC a chtěl bych po nich zjednání nápravy. Za své služby chtějí nehorázné peníze, tak ať za ty peníze alespoň něco udělají, ne?


doplněno 14.07.17 20:21:

@repkin: Pak kupte normální satelitní koaxiál v kterémkoli Elektru. Ty rozdíly ve vlastnostech proti rozdílům v cenách jsou tak minimální, že vám to může být jedno.


doplněno 14.07.17 20:33:

@repkin: Co je "slabý kabel"? Pokud mluvím o normálním satelitním kabelu, mám na mysli kabel, na který "pasují" F konektory 0,8 - 1,0 cm. A takový kabel je naprosto v pohodě. Jestli vám někdo tvrdí opak, pak z vás pouze tahá peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 20:16

Zásuvky jsou ve sklepě. Dům je náš, tedy i rozvod v domě. Bohužel, reklamace 20 let staré záležitosti je dnes už pase.


doplněno 14.07.17 20:23:

satam: no právě,že ne, já jako amatér bych koupil ten slabý, co tam mám teď, jenže ten má špatné stínění nebo co a na tu vzdálenost v kombinaci se vším možným co je špatně před i za zásuvkou mám pak naprd signál. Proto mi jde o to, koupit pokud možno co nejlepší kabel abych minimalizoval veškeré možné ztráty. Samozřejmě v rámci ekonomiky nebudu kupovat kabel ze zlata.

Datum: 14.07.17 20:58

Pro vnitřní rozvody do 100m používám v DVB-T, DVB-C standartně 5mm koaxiální kabel. Např. Belden H121 Al. Není žádný důvod používat silnější kabel.Parametry takového kabelu jsou dostatečné.

Jaké hodnoty signálu technik naměřil na výstupu ve sklepě a pak v bytě?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.07.17 21:38
Čísla si už nepamatuji. Na zásuvce dostačující hodnoty. Ještě vyměnil ve venkovní krabici nějaký zesilovač co dával málo, u mě nahoře hodnoty těsně nad kostičkováním (dlouhý levný slabý kabel, přes sklep oknem ven přes zahradu oknem dovnitř a pak dvě patra nahoru). Říkal špatná kombinace věcí co se vzájemně nesnesou.
Datum: 14.07.17 21:42

Odborník na dvě věci. Proč ti tam rovnou nedal kombinaci, která se vzájemně snese a zaručí ti pořádný příjem. Výměna zesilovače s tím, že ostatní části rozvodu nejsou to "pravé ořechové" je zase jen tahání peněz z kapsy zákazníka a toho "mechanika" bych hnal svinským krokem*alene*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.17 08:00
Protože rozvod v domě neni jejich.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.