Přepis na CD

Od: Datum: 19.06.17 13:03 odpovědí: 2 změna: 19.06.17 15:58

Prosim potřeboval bych radu. Mám udělaný přepis z MC kazety na CD, ale nahrávka na tom CD disku z té kazety je nepatrně trošku ( asi o setinku) pomalejší rychlostí. Když to vysvětlím přesně, tak to hraje malinko pomaleji, mám tam hudbu nahranou. Prostě ten zvuk je asi tak lidově řečeno, jako kdyby jste poslouchali starý walkmann a docházeli baterie. Tak asi tak! Hold, už je to CD takto nahraný z té staré kazety. Ale chci se poradit, jestli se dá nějak regulovat rychlost otáček na CD-přehrávači, nebo i DVD-přehrávači? Aby to hrálo zrychleněji, nebo zpomaleněji, nebo takhle jak to píšu i o setinku zrychleněji, nebo o setinku pomaleji. Já bych potřeboval, jen nepatrně, aby to bylo rychlejší, a pak ta nahrávka bude hrát dobře. Dá se to nějak udělat? Nebo popřípadě třeba přímo CD disk nějak upravit, aby nahrávka z té kazety byla o malininko rychlejší? Sorry, nejsem tak zběhlý v technice ,tak se laicky ptám? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.17 14:22

Regulovat rychlost nahrávky na CD asi nepůjde. Tu správnou rychlost musíte nastavit na tom kazetovém přehrávači, kde asi něci brzdí*stop*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.06.17 15:58

Mechanické zrychlování (či zpomalování) přehrávacího zařízení prakticky možné není. Jediné rozumné řešení je překopírování nahrávky do PC a úprava nahrávky nějakým vhodným audioprogramem (např. volně stáhnutelný "Audacity"). Následně pak vypálit na nové CD. Není to složité, ovšem trochu znalosti onoho programu to vyžaduje.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.