Bude fungovat mraznička v mrazu?

Od: odpovědí: 10 změna:

Chtěli bychom koupit kombinovanou chladničku/mrazák a umístit jej do komory, kde bude v zimě i kolem 0 stupňů, možná i pod 0. Nejnižšší klimatický stupeň uváděný u těchto spotřebičů je SN, to je 10-32 st. Nemá někdo z vás zkušenost, jak se bude onen výrobek chovat za nižších teplot (tedy pod 10 st. C)

10 odpovědí na otázku

 

 


2x

Bude to schopné chladit / mrazit na nebo pod teplotu komory, kde to bude umístěno. Potraviny však v zimě budou přemrzlé ... Jediný limitující prvek je kompresor a olej v něm. Doma mi však mrazák běhá ve sklepě kde je v zimě 5 st.C už spoustu let bez poruchy. No pro jistotu zkuste zajistit, aby se teplota okolí pokud možno nedostávala pod nulu k bodu, kdy by zatuhl olej v kompresoru.

René

 


2x
avatar jabraka

Chladič chladničky má být umístěn v prostoru s co nejnižší teplotou.V podstatě by teoreticky mohl fungovat při teplotě blízké zamrznutí chladicí náplně.Pokud bude chladnička v prostoru,kde bude 0 st C,bude spotřeba minimální.Regulátor teploty udržuje uvnitř nařízenou teplotu.Pokud chcete ušetřit při provozu chladničky,umístěte ji do místa s co nejnižší teplotou,nebo zajistěte dobré větrání.

Je to stejné jako při funkci tepelného čerpadla,výparník je umístěn v poměrně chladném prostředí a přesto funguje.

JABRAKA

chadt.cz/...

doplněno 02.09.09 21:57:

Chladničky - klimatická třída

Klimatická třída, uváděná u chladniček a mrazniček, se vztahuje k následujícímu:
Určuje optimální teplotu okolí, při které se spotřebič používá. Když volíte místo pro instalaci spotřebiče, měli byste brát v úvahu, že teplota v místnosti má vliv jak na spotřebu energie, tak na optimální fungování výrobku.

Zkratky používané pro označení klimatické třídy jsou:


  • SN: +10...+32 °C

  • N: +16...+32 °C

  • ST: +18...+38 °C

  • T: +18...+43 °C

 


0x
avatar atrama

Asi bych to neriskovala,když tam je,že má být v teplotě 10-32stupńů,tak to tam není pro nic za nic,myslím,že by se mělo pro ni najít jiné místo.Proč se asi při koupi lednice a mrazničky v návodu píše,že při koupi v mrazivém počasí se má nechat určitou dobu při pokojové teplotě,než se uvede do provozu...Nevím,ale je to drahý risk.Záruku by asi neuznali..

Já bych se toho nebál, ale pod 0 st. C. bych také asi už neriskoval.

René

 


0x
avatar miramira

Umisťovat lednici v prostoru pod 5st C je chyba, její správná funkce pak nebude zaručena. Při poruše Vám neuznají případnou reklamaci, protože jste nedodrželi podmínky pro provoz. Pod 0st C je to vůbec nesmyslné. Udělejte si tam regály a skladujte co potřebujete v nich zabalené např. v novinách a pod. (samozřejmě nemyslím mražené věci).*cteni*

 


0x

Bude-li okolo 0 st., tak pokud bude chladnička jednookruhová, tak nezapne, protože teplotní senzor je v místě chladničky a tam má být cca 4-6 st. a vy budete mít 0 st. - bohužel i v mrazáku. Bude-li dvoukompresorová, poběží jen mrazák.


Takže už je mi to jasné - jsou zde dvě věci: Jednak kompresorový olej, který by neměl zimou zhoustnout až zmrznout, jednak jednookruhový/ dvouokruhový provoz stroje. Zatímco mrazák by měl fungovat ještě při asi 5 st, jak je výše napsáno, provozovat chladničku za těchto teplot už nemá smysl. Takže uvedený problém je asi možno řešit - nákupem dvoukompresorové kombinace, hlídání teploty (nemá klesnout pod 5 st) a odstavením chladničky při těchto nízkých teplotách. Všem děkuji za odpověď!

 


Každá chladnička i mraznička potřebuje k výrobě chladu a mržení odebírat teplo ze svého okolí. Jinak nebude chladit - pouze za cenu že si bude teplo vyrábět sama tím, že bude uvnitř chladničky na zadní stěně výparníku současně chladit a hřát! Doporučuji ji dát do odpovídajícího prostředí.

Můžeš mě to nějak podrobně vysvětlit?

Chladnička odebírá teplo pouze vevnitř a odevzdává ho do okolního prostoru vzadu. Nějak mě není jasný proč by měla brát teplo ze svého okolí, k čemu, proč?

Vezme teplo, ochladí něco z 20° C na 5° C a ten rozdíl odevzdá do okolního prostoru. Proto každá lednička či mrazák vzadu trochu topí.

Jinak znám případ, že lednice i mrazák byly celou zimu zapnutý venku v kůlně a normálně fungují doteď.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]