Cubot Rainbow - SP Flash Tool

Od: Datum: 19.05.17 17:51 odpovědí: 1 změna: 22.05.17 21:41

Dobrý den,

Snažím se flashnout smartphone Cubot rainbow. Známej ho donesl, kvůli tomu, že provedl tovární nastavení a teď se nedokážou dostat na email který bych v mobilu původně zadán. Číslo které bylo s mailem spárování již také neexistuje, takže zbývá pouze flash. Provedl jsem flashnutí podle téhle stránky: https://firmwarefile.com/cubot-rainbow

Držel jsem se instrukcí, nainstaloval ovladače (win7), zvolil software, nahrál scatter, připojil mobil bez baterie, flashnul.. Po nějaké době zelená fajka, že je vše ok.
A teď mobil nejde ani zapnout a při připojení k nabíječce nesvítí ani dioda. Na netu jsem se dočetl, že se to stává při nahrání špatného softwaru...

Tak jsem to chtěl zkusit znovu a teď mi to ukazuje chybovou hlášku (Druhá příloha "errorspflash"). Chybovou hlášku v první příloze to ukazuje když zvolím "only download" možnost v SP Flash Toolu. Vše bylo prováděno na WIN7. Mám k dispozici i novější a spolehlivější počítač s WIN10, ale u toho jsem si nebyl jistý které ovladače potřebuji, tak jsem to dělal raději na starším PC.

Děkuji za veškerou pomoc

doplněno 19.05.17 18:02:

Na netu jsem se ještě dočetl, že když se staně něco takového, tak není cesty zpět. Ale počítač ten mobil furt detekuje, takže by to kurňa jít mělo. Aspon doufám

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.17 21:41
Flash kvůli nepřístupnýmu mailu? Tak tos teda vyrazil s kanónem na vrabce a výsledek tomu odpovídá. Firmware jsi použil aspoň ze stránek výrobce, nebo jsi šel rovnou do nějakého custom zázraku? Cubot není zrovna značka která při flešování kope. Instalace bývá bez problémů. Asi je chyba mezi tvým monitorem a židlí. Už jen to že píšeš, že po fleši mobil nedobíjí vypadá žes ho před akcí ani nenabil a to je porušení první zásady každého flashování - to se dělá zásadně na plně nabitým mobilu.
Těžko radit co dál, jestli sis vyrobil cihličku. Jeden tablet mi nenabihal do androidu a pomohlo ho nechat vycukat a úplně vybít. Pak hladový najednou nabíječku viděl a chytil se. Udělal mi to několikrát, ale šance že zrovna tohle zabere i u tebe je minimální. Každopádně bych upustil od dalšího pokusu o flash dokud se ti nepodaří ho dobít. Kdyby došla šťáva ve chvíli, kdy budeš nahrávat systém, tak jsou škody opravdu definitivní. Jestli nemá ta potvora zabedněný záda, chtělo by to baterku vyndat a nabit mimo mobil. Když teda seženeš majitele stejného mobilu. Na Aliexpress se dá na dost značek koupit externí dobijecka s druhou baterkou a ani to nebývá drahé ale při tvý smůle máš určitě pevná záda co?
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.