Nechodí některé SMS

Od: Datum: 17.02.17 07:20 odpovědí: 7 změna: 17.02.17 16:13
avatar

Pěkně zdravím a prosím o radu. Mám staronový telefon Nokia 3720c-2. Už dlouhou dobu mám u dvou emailových adres nastaveno, aby mi do telefonu přišla SMS - avizo o příchodu nového mailu. Včera jsem telefon otevřela. Potřebovala jsem zjistit právě to typové číslo, které je uvedeno uvnitř. Baterii jsem vyndala, zase vložila, telefon uzavřela. A od té doby mi přestaly chodit zprávy o nových mailech. Klasická SMS dojde, dojde i zpráva o zmeškaném hovoru v době, kdy byl telefon vypnutý.

U obou mailových adres jsem kontrolovala nastavení přeposílání. Operátor - Vodafone. Pamět v telefonu - dost plná, ale poměrně velké množství starých zpráv jsem shodou okolností smazala ještě před otevřením telefonu a pak mazala i po zjištění problému. Vymazat úplně všechno se mi nechce, některá přání jsou mi stále milá. Přibližně tisíc zpráv je mé snachy, dřívější majitelky telefonu. Lézt do jejích zpráv nechci, maže si je příležitostně při návštěvách sama.

Kdepak může být problém?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: svatoslav
Datum: 17.02.17 09:00

Zkuste PROMAZAT a také zkuste vyloučit chybu u operátora, ...a to tak, že si vytvoříte e-mail na atlas.cz a poté zadáte zasílání na mobil "Upozorňování na mobil" - tak se to tuším v tom Nastavení jmenuje...Z ATLASu mi chodí dlouhé roky všechna avíza na mail naprosto spolehlivě... Možná někdo z vašeho okolí má mail na ATLASu, tak tam jenom nastavte ta avíza na mobil a uvidíte, zda perfektně fungují - pokud NE, je chyba na vaší straně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.17 09:23
Zprávy se mohou ukládat jak do telefonu tak i na Sim kartu.U starší Nokie jsem to tak měl.Mohlo dojít ke shodě náhod,že se v okamžiku vyndání baterie zaplnila i paměť na SIM.Takže v Menu zpráv si najděte i zprávy na SIM.A nějaké vymažte.
Dále můžete zkusit u obou mailových adres zrušit zasílání upozornění a poté nakonfigurovat znovu.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.02.17 10:55
avatar

Děkuji za rady. Mažu a mažu, staré zprávy i fotky. Něco se pohnulo, přišlo pár SMS.

Vím, že to s tím nemá co dělat, ale přišlo mi legrační, že jako první naskočila SMS o mailu ze zámoří. Všechny testy a pokusy, které jsem si posílala sama sobě, zatím bloudí.

Datum: 17.02.17 13:26
avatar

Co kdybyste zkusila nechat si místo avíz posílat přímo ty e-maily? Vodafone posílá začátek e-mailů ve dvou zprávách, kratší e-mail tak dostanete do mobilu celý. Služba je zdarma.

Já si něco nechávám posílat na T-mobile a něco na Vodafone. Občas se stane, že některý e-mail na mobil nedorazí, ale není to příliš časté (± třikrát do roka).

[Problém nemusí být v mobilu, může být u poskytovatele freemailu nebo u operátora.]

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.02.17 13:47
avatar

Už se to spravilo. Už zde mám informace o všech testovacích mailech a správně chodí i SMS o aktuálních mailech. Přesto pokračuji v mazání starého.

Radě o možnosti nechat si zasílat celé maily moc nerozumím. Myslím, že můj mobil ani není uzpůsoben na připojení k internetu. Nikdy jsem po tom moc nepátrala, celkem nemám o internet v mobilu zájem. A skutečně dostanu většinou dvě SMS, takže si začátek mailové zprávy mohu přečíst.

Datum: 17.02.17 15:03
avatar

Ony to nejsou celé e-maily, ale jejich texty → dozvíte se od koho email je, na kterou adresu přišel a začátek elektronické zpravy. Je-li e-mail kratší, vejde se celý text do dvou SMSek.

Je potřeba se přihlásit do Samoobsluhy Vodafone a zaevidovat adresu (např. Bimbam@vodafone.cz). V návodu se píše jenom o posílání SMSek na e-mail, ale funguje to i naopak.

Po obdržení potvrzovací SMS si ve schránce (Seznam, Centrum, Gmail,...) nastavte zasílání kopií (!) na nově vytvořenou "vodafonskou" adresu.

Vodafone nijak neomezuje počet e-mailových adres, takže si můžete posílání kopií zpráv nastavit třeba ve dvaceti schránkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.17 16:13
avatar

Aha. To, co mi radíte, je přesně to, co krátce zazlobilo. Mám to nastavené mnoho let. Říkám tomu avizozpráva, avizoSMS. Jestli to má nějaký přesný název, mě vlastně nikdy nezajímalo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.