Tablet nereaguje na nabíječku

Od: Datum: 15.02.17 12:11 odpovědí: 7 změna: 19.02.17 19:10

Dobrý den, dotaz je prostý...

Když tablet zapojím do nabíječky, vůbec nic se nestane, nenabíjí se. Nabíjecí kabel je funkční, telefon mi nabije, ale tablet na něj nereaguje. V čem může být problém a dá se to opravit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.17 14:47

Toto se většinou stává, když je baterie úplně vybitá; občas pomůže nechat na nabíječce, do hodiny by to mohlo najet...pokud ne, dejte více info o tabletu, jak je starý, případně typ, jak dlouho bývá ve vypnutém stavu, pohotovostním stavu..

Ohodnoceno: 0x

Od: tablet
Datum: 15.02.17 17:55

Vrátil jsem tři tablety Archos. Soused několik Prestigio. Vše neopravitelné. Vrátili peníze. Prostě špatný konektor. Nyní Lenovo Yoga po zaruce blbne taky

Od: vojtal*
Datum: 17.02.17 14:15

Běžné to není, nabízí se spíš otázka, zda jej špatně nepoužíváte při zapojení k nabíječce..

Od: 111®
Datum: 17.02.17 14:26

jestli nereaguje na originál nabíječku, reklamovat...nereaguje od začátku?

Od: lego®
Datum: 17.02.17 14:40

Konektor v tabletu je v jakem stavu?

Datum: 19.02.17 18:49

To samé se mi stalo včera, tablet ASUS ME301T; v předchozí odpovědi jsem doporučoval nechat déle na nabíječce, nekolikrát mi to pomohlo. Tentokrát nepomohlo ani "nabíjení" přes noc. Baterie tam je skoro nová, měněna v listopadu 2016...Takže další pokus - odpojení baterie na konektoru (po demontáži zadní stěny tabletu), následně odpojen konektor baterie a po chvilce připojen, připojeno na nabíječku, a nabíjení funguje!, momentálně už 99%...zkuste taky, pokud se stav nezměnil od vašeho dotazu. A váš tablet? Zkusím případně doporučit způsob odmontování zadní stěny...

doplněno 19.02.17 19:57:

@wlezley Ale v mém případě tablet normálně najel, baterie ukazovala cca 24%, připojil jsem na nabíječku...a nic, nabíjení nezačalo, tablet zůstal v pohotovostním stavu, za cca hodinu kontrola, nabíjení nezačalo, tablet "potmě"; tak jsem postupoval - viz výše...nabíječka, konektory i kabel v pořádku...začala nabíjet po manipulaci s baterií...ale vyzkouším v takovém případě "silnější" nabíječku, pokud tento problém opět nastane...nabít baterii mimo přístroj moc nelze...jedině nějaké úpravy "hardwaru"...

Datum: 19.02.17 19:10

Baterie je velmi vybitá a nabíječka slabá, aby ten velký počáteční odběr zvládla. Ona ji odpojí elektronika, takže to zkouší. Pokud to krátké připojování stačí, po delší době baterku probere a začne nabíjení. Naprosto běžný problém tabletů i telefonů. Nabít na externím zdroji nebo koupit nabíječku která dodá 2A a více. Běžné nabíječky umí 1A a to ještě nemusí být vždy pravda.

Kdo nevěří, stačí připojit přes USB tester (V/A metr), kde je vidět jak se připojuje. Proudy, že jeden žasne.

Z reklamací takových "vadných" zařízení mají někteří velkou radost, když to koupí za poloviční cenu :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.