Patice pro elektronky

Od: Datum: 13.02.17 19:10 odpovědí: 7 změna: 14.02.17 19:05

Dobrý den,
v posledních dnech si stavím elektronkový zesilovač a narazil sem na jeden menší problém a sice ten, že chcu mít elektronky zasunuté v patici, kterou přišrubuju (či jinak připevním) na šasi (čili pujdou vidět, nebudou schovány uvnitř krabice) ale zároveň nechcu do tej patice tahat signal a proud přes kabely z DPS. Dozvěděl jsem se, že snad existují nějaké dlouhé patice do DPS či nějaké redukce které prodelší tu patici a vyhnou mně tak tahání kabelů. Existuje prosím něco takového? Velmi by mi to pomohlo.

Doufám že jsem se dobře vyjádřil a chápete můj problém. Za jakoukoliv odpověď budu velmi rád.

Děkuji moc

Pěkný večer

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 13.02.17 19:21

jo existovaky patice do tišťáku ale nějaké prodloužené jsem neviděl, ale jestli ještě jsou v prodeji netuším, osobně bych raději natahal vodiče. jen nezapoměň mít zkroucené žhavení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.02.17 19:35

Na elektronkových zařízeních jsem se vyučil a řadu let jsem s nimi pracoval, ale nějaké prodloužené patice, či redukce jsem nikdy neviděl.

Datum: 13.02.17 20:31

Skúste sa pozrieť na odkazy,snáď najdete niečo vhodné: http://www.ges.cz/cz/elektron…-a-pridrzne-pruziny/SACF.html

http://patice.eu/

Od: neregctenar
Datum: 13.02.17 20:31

Napadá mě dát těsně pod povrch šasi malou DPS, ve které bude jen patice a prodlužovací/nastavovací kolíčky (nebo protikus pro ně) na hlavní DPS.

Ty nastavovací kolíčky se prodávají i hodně dlouhé.

Od: lllll
Datum: 14.02.17 18:35

Nevyjádřil jste se dobře (asi používáte se mnou ne zcela kompatibilní jazyk), problém chápu. Vyhnout Vás kabelům může obyčejný měděný drát připájený k vývodům patice. Rychlé a účinné. Jako malý jsem taky sledoval elektronky, bylo to sice větracímy průduchy, ale je dost možné, že to byl spouštěč mého pozdějšího zájmu o elektroniku.

Datum: 14.02.17 18:44

Zdravím.!

A co tak nasunout jednu patici, do druhé patice...?

To by rozměrově nevyšlo.?

Od: 111®
Datum: 14.02.17 19:05

to by teda nevyšlo, mimochodem, kabelem myšleno vícežilovým , se petice nezapojují a to z důvodu kapacitních vazeb nežádoucích..., kablíkem jednožilovým se připojují...přesnějo řečeno izolovaným vodičem různé barvy s ohledem na orientaci v zapojeném zesilovači, třeba anody a druhé a 4 mřížky žerveně, mřížka 1. pak modře je mínsová, žhavení třeba zeleným+hnědým nebo černým skrouceným od trafa až po patici...atd. mřížka a anody se vedou co nejále od sebe stejně jako 2+4mřížka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.