Co je to za poškození LCD (samo mizí)

Od: Datum: 12.02.17 12:39 odpovědí: 2 změna: 14.02.17 14:22

Stala se mi zvláštní věc s displejem foťáku, v pouzdře mi upadl a poté jsem si asi po hodině všiml že se u skoro u hrany displeje zobrazuje artefakt z černých pixelů (druhý obrázek vadaLCD2, dokreslen v počítači, protože jsem to neměl možnost ihned vyfotit). Dnes, tedy po 18 hodinách je vidět vada na obrázku prvním, vadaLCD1, jak je vidět, artefakt se smrsknul (zmenšil, a doufám že časem zmizí uplně :) ) Předtím byl asi 2násobný, nyní už to jsou prakticky 2 čárky a pár teček. A vada se dá jednoduše popsat, jsou to prostě subpixely, které mají hodnotu nula. (nesvítí)

Mě by zajímalo co je to za vadu z hlediska expertízy LCD displejů (jde o aktivní TFT), protože podle mě prasklé to nic není. nemůže to být třeba jen nadměrné stlačení. Čím se vysvětlí postupné vymizívání vady?

PS: pořadí obrázků je asi prohozené, ale je to snad pochopitelné, současný stav je obrázek, bez přikreslení.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 12.02.17 13:33

Ano, takový úkaz vznikne nadměrným stlačením a může po nějaké době zmizet úplně. Mezi dvěma skly je opravdu slabá vrstva tekutiny (tkzv. tekuté krystaly) a nadměrným tlakem se z toho prostoru vytlačí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kachen
Datum: 14.02.17 14:22

Tak to uplně zmizelo. není po tom stopy

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.