Odsávání vzduchu

Od: Datum: 10.02.17 10:13 odpovědí: 2 změna: 10.02.17 20:43

Dobrý den, prosím o radu jaký ventilátor výkonný na odsávání vzduchu (prachu) nejlépe na 12 V mám tady tento
https://www.gme.cz/mec0251v1-a99-sunon
a teda musím řícz že moc netáhne. Děkuji Vám.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 10.02.17 10:22

Zde si nalkikejte co potřebujete. Pokud chcete co nejsilnější, řiďte se parametrem Průtok ventilátorů (více je lépe).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.17 20:43

Odsávání vzduchu a prachu je dost stručné zadání. Zkus popsat přesněji o co ti jde. Pak snad i více lidí poradí.

Záleží hodně na tom, jaké množství vzduchu chceš odsávat a na jakou vzdálenost chceš odsávaný vzduch dopravovat.

Když dáš ten tvůj ventilátor z GME na hadici o délce 2metry, tak na konci hadice už skoro vzduch foukat nebude. Ten maličký výkon ventilátoru se spotřebuje na pokrytí ztrát při proudění vzduchu potrubím.

Je vhodnější odsávaný vzduch a prach prohnat ventilátorem, který je někde na začátku odsávání, protože vytvářet přetlak je jednodušší než vytvářet podtlak (z hlediska energetické náročnosti). Ale ventilátor zase musí být kostruovaný na průchod nečistot.

Jestli máš vysavač s možností regulace výkonu vysavače, tak si vyzkoušej, jaký výkon vysavače bys asi potřeboval pro tvoje odsávání.

Co já jsem viděl velké odsávání v průmyslu, tak to byl vždycky velký elektromotor a radiální ventilátor..

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.