Pochopení zapojení stykače

Od: Datum: 10.02.17 08:42 odpovědí: 8 změna: 13.02.17 12:51
Zdravíčko elektrikáři, dal jsem do přílohy obrázek zapojeného stykače, nevím proč jsou na něm propojeny svorky L2 + L3 a T2 + T3? Pak jsou tam svorky 13 a 14 ty jsou v době kdy není stykač sepnutý rozepnuté nebo sepnuté? Může mi to někdo upřesnit? Vřele děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.17 08:51
Proč jsou proklemované nezapojené svorky vám nepovím, nevidím v tom žádný smysl. Ale 13 a 14 je (jak je tam i napsáno) kontakt NO, tedy normally open (pokud není převedeno napětí, je kontakt otevřen), takže se jedná o spínací kontakt - sepne, když je sepnut i stykač.
Ohodnoceno: 2x

Od: pavlik*
Datum: 10.02.17 09:12
Fajn, ještě že jste mi to potvrdil. Na co se používají tyto 13, 14 kontakty? To jsou nějaké pomocné přes které nemůže téct velký proud?
Datum: 10.02.17 09:21

Ano pomocné kontakty, přesný proud vám neřeknu, ale nejsou určeny ke spínání velké zátěže. například signalizace do nějakého řídicího systému, že je stykač skutečně sepnut, nebo na vyvedení kontrolky o stavu stykače na panel. Nebo se přes rozpínací kontakty blokují další stykače ve stykačové kombinaci, aby nemohlo dojít k tomu, že budou sepnuty dva zároveň.

Ohodnoceno: 3x

Od: 111®
Datum: 10.02.17 10:17

proklemované svorky jsou proto, aby upozornily -SEM NIC NEPŘIPOJOVAT! my nejsme nezapojeny omylem

Od: lego®
Datum: 13.02.17 12:51

Osobne jsem se s tim nikdy nesetkal (ani z vypraveni).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.17 12:41

Na obrázku je trojfázový stykač a zapojením zapína jednú fázu a preklenovacie svorky sú tam preto,aby sa tam nič nepripojovalo,čo by mohlo pri privedení ovládacieho napätia zopnúť niečo iné než je určené.Kľudne by sa mohol vymeniť za jednofázovy s prislušným spinacím napätím na cievke. http://www.schrack.sk/eshop/o…-zapinaci-24vac-bz326486.html

Ohodnoceno: 0x

Od: pavlik*
Datum: 13.02.17 09:45
Zdravíčko, ještě jsem viděl takovýto stykač,ta nástavba nebo jak se to nazývá, to jsou taky pomocné kontakty? Kupuje se dodatečně? Vřele děkuji
Od: lego®
Datum: 13.02.17 12:49

Pomocne kontakty se daji bez problemu koupit.
Je vicero druhu montaze a vice druhu kominaci pomocnych kontaktu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.