Je zapojenie chybné?

Od: Datum: 08.02.17 22:23 odpovědí: 14 změna: 13.02.17 10:38

Mohol by my niekto povedať,či sú zapojenia dobré alebo chybné?

doplněno 08.02.17 22:42:

MYslel som,že je to jasné,ale budiž.Na obrázku č.1 je rozvod 5-žílový s prúdovým chráničom a na obrázku č.2 je starý 4-žilový rozvod bez prúdového chrániča a namiesto N si tam doplňte PEN.

doplněno 09.02.17 13:29:

Tu je opravené označenie:

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 08.02.17 22:30

ne nemáte označeny přívody, máte jen redukce, a z toho nepoznáme jaká siť u vás je , zda TN-C, nebo TN-S a bez toho nejde dál posuzovat. Navíc v síti TN-C, není vodič N ale PEN, rovněž v této síti není vodič PE. Takže značení není odpovídající.

Takže sory..

doplněno 09.02.17 10:44:

špatně jsou všechny už jen z důvodu značení

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.17 06:48
Svorka N na třífázovém motoru? A uzemnění žádné? Upřímně jsem ještě neviděl.

Datum: 09.02.17 13:12

Je to tam v doplnení opravené na PEN.

Datum: 09.02.17 15:38

nehodlám pokračovat, protože pak to někdo na netu najde, zapojí tak prasácky, a přizabije to někoho.
Takže nákresy v rámci pudu sebezáchovy nebudu komentovat. Tobě doporučím nechat tohle vlákno adminem zrušit.

Já 111 nebru žádnou odpovědnost za škody případněě úrazy zniklé použitím váše uvedených špatných kreseb!

doplněno 09.02.17 16:05:

pračka je zapojena zakázaným způsobem! NENÍ povolen nikde dvojcodičový přívod pro předmět I.třídy ! ! !

Datum: 09.02.17 18:10

Označili ste moju odpoveď za prasačinu : https://www.poradte.cz/elektr…juji-3-faz-prodluzovacky.html a teraz neviete v čom je prasačina? Práčka je normálne zapojená originálnou šnúrou v normálnej zásuvke po celých Čechách a Slovensku na tisíce po panelákoch a starých domoch pred rekonštrukciou.

Datum: 09.02.17 18:32

kydyb jsi kreslil pořádně nebyl by problém...kde je prosím u té pračky zásuvka a kde vidlice? rozkresli to pořádně, a pak tvď že je to ve starých domech...ty 3 dráty co jsou u pračky mám za to, že jsou zapojeny uvnitř, a ty 2 že patří do zásuvky.

Takže si ujsněme kde je rozvod který končí v zásuvce, jak je tato zapojena a jak to pokračuje dál. Mimochodem, já mám jasno, protože ten odkaz v jiném vlákně odkazuje na moje stránky! Já mám zkoušky z vyhl.50, ale ty určitě ne. Tak by neškodilo trochu skromnosti.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.02.17 18:48

Ja som skromný a rád sa dám poučiť,len mne treba dať jasný argument čo je zlé a čo dobré.

Datum: 09.02.17 18:52

no tak se podívej do jiného lákna na odkaz jak se to má kreslit.. a pak to porovnej se svým nákresem a hledej kde je to špatně

Datum: 09.02.17 21:29

Pozrel som sa na net a ja v svojom nákrese nevidím porovnávaním s odkazom žiadný rozdiel. http://www.els.webzdarma.cz/pez.html

Datum: 10.02.17 08:22

jo? a ty tam někde vidíš třeba vodič PE zapojený na svorku N: já teda ne

doplněno 10.02.17 08:52:

uořesním. viddíš někde u 4 kolíkové zásuvky svorku N , já ne já vidím zem-

Datum: 10.02.17 12:21

A kde je asi zvedený PEN pri trafo stanici? Do zeme.Chytáte za písmena nič viac.To zapojenie PE na N je zapojené na PEN a je to na obrázku,kde je 5-kolíková zásuvka napojená na štvoržilové vedenie.Inak do rozvadzáča máte privedené PEN ktoré sa po novom pred prúdovým chráničom rozdelí na PE a N a za prúdovým chráničom sa to už nesmie spojiť a to je tam dodržané.Na obrázkoch sú nakreslené dve el.sústavy s vždy opačnou zásuvkou.Moje zakreslenie je princípom rovnake ako na uvedenom odkaze a či sa spojí na začiatku elebo konci vedenia,tak je to jedno,lebo aj tak koncový bod napojenia je rovnaký.A je jedno či máte vyhlášku keď neviete poriadne chápať princíp fungovania sieti.Ak spravím niejaké zapojenie,tak je každý drôt,skrutka,živá aj neživá časť 2-3 razy skontrolovaná a nikdy by som si nedovolil prezentovať niečo,čo by mohlo ohroziť niekoho život.Pre tých čo to budú čítať,tak nech sa riadia odkazom na stránku kde je to zapojenie,a nie mojím nákresom ktorý je asi nezrozumiteľný.No môj dotaz bol aj tak,či je to správne?

Datum: 10.02.17 12:35

"A je jedno či máte vyhlášku keď neviete poriadne chápať princíp fungovania sieti." Nemyslím si. Já vím jaké to jsou sitě a jak se kerá zapojuje.
No tak jsi se konečně rozepsal a máš jasno. Tak mne neber vážně a zapojuj si podle sebe. V tom ti nikdo nebrání.
Uvažoval jsem o tom že dám na stránky ještě nějaké odkazy na normy, ale proč vlastně.

Od: boris
Datum: 12.02.17 21:04

Vážení vemte náležitosti do hrsti.s užitím selského rozumu. Nelze slučovat zapojení 4 a 5 kolíkové zásuvky,/ tz. 4 a 5žilový rozvod /, stejně jak chránič na vstupu v elektrosoustavě. Neprošlo by to revizí a navíc spojením pracovního nulového a ochranného vodiče u nových rozvodů nastane total výpadek. / odzkoušené praxí /. K pračce, konvici, žehličce apod. musí být 3 vodičové napojení vždy. / Jako ochrana před nebezpečným dotykovým napětím neživých částí /. Elektřina je dobrý pomocník, ale špatný pán.Tak ukažte co umíte a vytrvat.!.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.