Sazbový spínač

Od: Datum: 07.02.17 17:51 odpovědí: 7 změna: 08.02.17 09:28
avatar

Ahoj, máme doma ještě starý sazbový spínač s hodinami, jen se chci optat, jestli tomu správně rozumím, že nízký tarif máme od 13:00 do 15:15 a pak od 22 do 4 hodin. Předpokládám, že elektroměr je "přepínán" mezi VT a NT právě z těchto hodin taky.

A ještě doplňující otázka, hodiny jdou asi o hodinu a 10 minut špatně, měl bych to někomu nahlásit, nebo to ničemu nevadí?

DíkySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 07.02.17 18:22

A nenechali ho v rozvaděči, i když spínání už je řešeno jinak? Ty časy jsou jinak správně a při posunutí času byste měli posunutý čas spínání. Při pravidelném odečtu na to můžete upozornit, ať je přijedou přeseřídit (jestli chcete).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.02.17 18:38
avatar

Díky za odpověď. Taky se mi nezdálo, že by to bylo ještě podle hodin, ale když to bylo naposled odplombováno, žádného HDO spínače jsem si nevšiml. Schválně to půjdu omrknout, až bude čas na sepnutí, jestli to skutečně spíná podle těch hodin :)

Datum: 07.02.17 22:28

To vám opravdu ještě funguje? Toto se používá(lo) tam kde nemá distrubutor dosah signálu HDO a v roce 2017 jsem myslel že už je všude.Smím se zeptat odkud jste ,nechci přesně ale jestli hory,samota...? Jinak ten příjmač vypadá nějak takto:

https://www.eon.cz/domacnosti…eho-tarifu/vyhledani-kodu-hdo

Opravdu ho tam nemáte?Většinou je u hodin

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.17 08:45
avatar
Nene, bydlím kousek od centra města (12 000 obyvatel), třípodlažní dům ze 30. let. Taky mě to právě zaskočilo, Elektroměry jsou relativně nové (ACE 3000), ale přijímače HDO jsem si opravdu nikde nevšiml. Ale rozvaděč je oplechovaný s okýnky pro odečet, takže tohle je všechno co vidím (plech je samozřejmě zaplombován) elektroměry a hodiny. A hodiny jsou funkční :)
Od: 111®
Datum: 07.02.17 22:07

podívejte, pokud ty hodiny nejen přepínají počitadlo elektroměru, ale současně zapínají i příslušné spotřebiče, bojler, akumulačky, nebo co ještě je blokováno, tak vím to může být jedno. Podstatné je aby se nerozešel elektroměr a spotřebiče.
Ale, jinal by ylo dobré si uvědomit, jestli nebyly seřízeny na letní čas a nezůstaly tak, případně na čas zimní: Tu odinu u tohot přepínání ditributoři nežešili. Pokud by se to ale rozešlo o víc, pak by bylo vhodné upozornit distriuci na nesoulad a i kdyby s tím nic neudělali, splnil jste oznamvací povinost. doklad uložit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.02.17 22:17
avatar

Ano, na NT je spínán elektrický bojler, o to mi hlavně šlo, jestli ty samé hodiny přepínají i tarify na elektroměru, nebo je nějaký "chytrý" a řízený signálem HDO (a pak se to nemohlo nějak rozcházet), ale přepokládám, že to by byla blbost.

Ano, letní čas sedí, ale i tak je to ještě o 10 minut bokem, což asi nemá cenu nějak řešit :)

Díky

Od: 111®
Datum: 08.02.17 09:28

jasně 10 minut neřešit. Kontrola je jednoduchá , pohlídáte si bojler a když sepne kouknete na elektroměr, jestli svítí kontrolka u počitadla NT. Kdyby bylo HDO součástí elektroměru, což být může, musel by jse najít kod napsaný na něm.

Nejlépe je to pohlídat před sepnutím nebo vypnutím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.