Co způsobuje občasné rozpadání obrazu u TV?

Od: Datum: 05.02.17 00:54 odpovědí: 10 změna: 05.02.17 11:41

Zdravím, bydleli jsme na vesnici a měli jsme problémy s občasným rozpadáním obrazu a zvuku na TV (digitální pozemní příjem). Někdy jen párkrát za den, jindy celý den, jindy zas týden bez problému. Nyní jsme se přestěhovali o 30 km do většího města. Bytový dům - novostavba, nová televize a úplně stejné problémy. Dělají to jen některé kanály. Na Nově najednou není vidět a slyšet vůbec nic a po přepnutí na Óčko naprosto perfektní obraz i zvuk. Přepnu zpět na Novu a zas bordel. Já TV skoro nesleduji, ale pro polovičku je to k zbláznění.
Díky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.17 02:55

Špatný signál, digitální vysílání prostě neumí "horší obraz" a kostičkování může pak dělat i počasí. Problém může být v anténě, koaxiálním kabelu ale klidně i závada televize. Chtělo by to poptat se sousedů, jaký mají příjem, pořídit kvalitní venkovní anténu a nový přívod k TV. Kontrolu citlivosti tuneru TV udělají v servisu. Pokud používáte set top box, je problém v něm!

Ohodnoceno: 0x

Od: jakubsvatora
Datum: 05.02.17 03:14
Chyba v setoboxu také Muze byt ale pouze když od prvního zapnuti bud nejde a jde a nejde v nem karta na programy
Lepší je ho dát bud do opravy nebo k reklamaci .a jestli jde a blbne tak je vadný . Dejte ho do reklamace (podle toho jak ho máte dlouho jesli ho máte dele než je určeno ne záručním listu vyhodte ho a kupte jiný i s novou kartou na programy a nebo je spatne nastaven jedině sehnat nikoho kdo tomu rozumi Já jen mohu poradit to je vse . (Důvěřujte a to se vyplatí.)

Datum: 05.02.17 02:58
To způsobuje to ze když na poskytovatel daného programu ten program porad přehazuje, testuje , rusi potom to nefunguje , TV to není to je problém toho kdo ten program poskytuje a nebo máte spatne naladění programy a to teprv dela bordel proto ze to nefunguje a proto to vypadává nejlepší je to když zavoláte někomu kdo ví vám nastavil TV a naladil stanice u nás to pomohlo (dobra odpověď) ale sám to nezkoušejte !...

Datum: 05.02.17 03:21
Většina programů nemusí taky jít jde o poskytovatele daného programu to ze jde ocko a nova ne a ni obraz a zvuk a očka všechno jde jedna se o atmosfericke poruchy ty to mužou způsobovat a nebo ztaci jen počkat AZ to ty d♣ebilove opravy a zprovazni .

Datum: 05.02.17 03:27
Pěkný zbytek dne.vysilani v HD rozlišení je lepší .zvuk a obraz kvalitní a spolehlivý . Proste bez problémů .

Datum: 05.02.17 07:37

Co máte za anténu? Zjistit na televizi sílu a kvalitu signálu,v sekci TV ladění je na to grafika. Zjistit na internetu podmínky příjmu v lokalitě (kanály, multiplexy, sílu vysílače, polarizaci atd).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.02.17 08:18

Zjistit na televizi sílu a kvalitu signálu,v sekci TV ladění je na to grafika.

Tyto "teploměry" jsou k ničemu. Nejde z nich poznat vůbec nic. Často ukazují "plný" signál a tv vesele kostičkuje a vypadává. Je to podobné, jako kdyby ti doktor udělal rozbor krve pohledem do tváře. *smich*

doplněno 05.02.17 08:36:

bmbx®

Mě anténní technika živí 20let. Je to můj denní chleba. Mé zkušenosti jsou od tisíce a tisíce různých montáží.

Najdi si, jak tv tyto teploměry vytváří. Pak pochopíš. :)

doplněno 05.02.17 10:52:

Omyl.

Právě analogová televize měla tu nejlepší indikaci. A to samotný obraz. Úroveň signálu se dala měřit krásně dle zrna. U tv stačilo mít pár útlumových členů a výsledná hodnota byla dostatečně přesná i pro větší rozvody. Pre-echo bylo krásně vidět a dalo by se dokonce spočítat dle vzdáleností duchů. atd...

Nastavit kanálové zádrže, propusti atd. se dalo i bez profesionálních vybavení, i když to trvalo déle. Před 20lety stál měřák stejně jak dnes, jen kupní síla byla jiná. Proto jsem také začínal s vybavením, které nebylo profesionální.

Naopak u digitálního signálu toto z obrazu nelze určit. Proto je třeba daleko více měřit a bez profesionálního měřáku se dnes nehneš. A nebo to budeš dělat pokus, omyl.

Použitelné nejsou právě z toho důvodu, že výsledná hodnota je nic neříkající. Ani když ukazuje přijímač 100% kvalitu, tak to není záruka použitelného signálu. Já se s tím setkávám každou chvilku. Stačí když zadáš do vyhledávače "100% nebo 99% kvalita kostičkuje" tak ti to najde spousty lidí, kteří řeší tento problém. Proto radím tyto teploměry raději ignorovat.

Ano jsou lidé, co si to chtějí zajistit sami. Proti tomu nic nemám. I s nima se setkávám, když se jim to nepovede.

Od: bmbx®
Datum: 05.02.17 08:25

andelck:

Ani trochu nelze souhlasit. Podle toho indikátoru signálu se lze řídit docela dobře (moje zkušenost minimálně z 10 různých zařízení). Krásně se dle toho dá seřídit anténa. Síla signálu na bezchybný obraz stačí nad 50%, ale indikátor kvality signálu musí být co nejvyšší.

doplněno 05.02.17 10:00:

andelck:

já nepotřebuji chápat jak ty "teploměry" TV vytváří, mě stačí že je to použitelné ;)

Pořád lepší než nic, na analogových TV nebyla žádná indikace a seřízení antény na uspokojivě optimální příjem byl tragédie.

Je chválihodné, že se tím živíš už tolik let , ale jsou lidi co si příjem chtějí zajistit sami a ty "teploměry" jsou docela slušná pomůcka, bez ohledu jaký na to má názor 20letý profesionál *haha*

Datum: 05.02.17 09:49

Tak já si nedělám iluze o tom, že je to kdoví jak přesné měření a určitě se to nevyrovná profesionální diagnostice, o tom žádná, ale rozhodně lepší, než nasliněným prstem ve větru. Na mém přijímači hodnoty těch teploměrů cirka odpovídají reálnému příjmu

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.02.17 11:41
Omlouvám se jestli sem to řekl blbje. U Mě to fungovalo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.