Zesilovač reprosoustavy

Od: Datum: 03.02.17 21:29 odpovědí: 3 změna: 04.02.17 08:22

Dobrý den. Potřeboval bych poradit ohledně pískání reproduktorů.Ktéré spůsobuje tento zesilovač https://www.aliexpress.com/it…2-33b9-4ab8-b828-e8340278046d Zakoupil jsem jen desku z mikrospoji a zbylé kondenzátory atd jsem naletoval Bohužel zjištuji že současný zesilovač tiše píská skrz reproduktory. Bohužel netuším proč? Poradil by někdo co stím.Zapojení mám podle manuálu z youtube.Při zeslabení či zesílení je slišet pískání. Mohlo by to být špatně zvolenýmy potenciometry či čím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: yaxe*
Datum: 03.02.17 22:19

Nerozumím "Zakoupil jsem jen desku z mikrospoji a zbylé kondenzátory atd jsem naletoval" ani tomu že jste volil potenciometry (které tam jsou na desce), ale někde vám tam vzniká nějaká nežádoucí zpětná vazba. Mohla by jí způsobovat i vodivá nečistota mezi spoji od letování.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.02.17 08:06
Není někde proražená dioda, nebo vybouchlý kondenzátor, spálený odpor..., není někde zkrat?

Od: 111®
Datum: 04.02.17 08:22

no je tam kladná zpětná vazba, kde vzniká je třeba zjistit buď osciloskopem, nebo blokováním kodenzátorem, začíná se od napájení , přidat na vývody + a - kondík 470mikro. Pak k němu keramiku 100k. nechat zaojené, pokud to nezmizne, pokračovat podle dokumeentace v blokaci naájení jednotlivch polovodičů

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.