Bzučení Mikrofonu

Od: Datum: 30.01.17 14:23 odpovědí: 4 změna: 30.01.17 18:01

Dobrý den,

Chtěl bych se vás zeptat : bzučí mi mikrofon když si s někým chci zavolat tak v pozadí ten můj mikrofon jakoby bzučí jdu slyšet ,ale mikrofon prostě bzučí. Nevím jestli je to zvukovkou nebo připojením nebo že ten mikrofon už toho hodně zaziž a hodně mi padá na zem. Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lll*
Datum: 30.01.17 16:27

Mikofon zpravidla nebzučívá, on vlastně nedělává žádné zvuky slyšitelné za normálních okolností. Takže to bude něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: snorri
Datum: 30.01.17 17:14

Dělá to něco jiného. Já mám zkušenost, že pokud jsem k notebooku připojil externí mikrofon, tak mi bzučel, pokud jsem měl k notebooku připojen adapter. Pokud jsem jel na baterku, tak to bylo v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 30.01.17 17:20

no okud to dělá na adapter tak je to buď filtrace, ale to je mrum , ne bzučení, nebo je někde zemní smyčka, co je k N ještě připojeno? Externí monitor? Tiskárna? poodpojovat od noťasu a uvidí se.. při provozu na baterku zemní smyčka nevznikne. proto je kid

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 18:01
avatar

Řešil jsem tu před pár lety podobný problém. Při nahrávání komentáře k videu se v nahrávce z ničeho nic, bez zjevné příčiny objevil silný síťový brum. Dlouho jsem nemohl přijít na to, kde se brum bere. Veškeré pokusy o nápravu selhávaly (jiný mikrofon, odpojení všeho ostatního od PC, otočení napájecích šňůr, výměna kabelů, použití jiné zásuvky, přizemění skříně PC, odstranění všech spotřebičů z blízkosti PC...) Po několika týdnech jsem náhodně objevil, že se brum výrazně zmírní, když šáhnu na kovovou lampičku na stole (připojenou dvoudrátově, tedy neuzeměnou! Její přizemění ale vliv nemělo) *sok*. Mikrofonu, ani ničeho jiného jsem se zároveň nedotýkal. Metodou pokus - omyl jsem zjistil, že brum taky zmizí, když zasunu mikrofon do kusu uzeměné 1/2 coulové vodovodní roury. S tímhle bastlem jsem dodělal komentář k videu. Pak jsem vyrobil jakýsi uzeměný měděný stínící prstenec, který jsem chtěl na mikrofon navléknout. Než jsem ho ale stačil použít, brum z čista-jasna sám zmizel. Stejně tak, jako se před tím objevil, bez jakékoliv známé příčiny. Nikdy jsem nezjistil, o co vlastně šlo *nevi*. Už je to pár let a všechno je O.K. , ale ten měděný prstýnek mám stále připravený. Co kdyby? ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.