Nepresny pristroj

Od: Datum: 27.01.17 16:03 odpovědí: 2 změna: 27.01.17 16:15
Zakoupil jsem pokojovy digitalni teplomer a zkusil jsem k nemu prilozit digitalni termostat u ktereho je udavana presnost +-0,5 C.
Zakoupeny teplomer ukazoval o 2C vyssi teplotu. V jine mistnosti ukazoval teplotu o 3C vyssi. Reklamoval bych ho, ale myslim, ze mi to neuznaji.
Co kdybych teplomer nejak poskodil, ale nemyslim mechanicky ale jenom ho dostat do nefunkcniho stavu. Jak na to
doplněno 27.01.17 16:39: U termostatu je udavana presnost, tzn. presnost. Cekal jsem odchylku +-1C.
Takove rozdily v mereni ve me budi podezreni i bez kalibrace,tudiz potrebuji poradit, jak elektr. v teplomeru zlikvidovat.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.17 16:12
avatar

Na poškození zapomeňte; u termostatu +-0,5 stupně znamená odchylku od nastavené teploty, a nastavená a skutečná teplota se budou lišit, přístroj není kalibrovaný; stejně i teploměr. Jaké odchylky od skutečné teploty udává výrobce? Nepočítejte, že u běžného spotřebního zboží na "měření" teploty nějakou velkou přesnost; použitá čidla mají určité tolerance a podle toho ukazují...Porovnával jste podle kalibrovaného teploměru a měl jste k dispozici i jeho kalibrační list, kde byly uvedeny odchylky od skutečné teploty?


doplněno 27.01.17 16:23:

Pár informací o senzorech; ve vašem případě asi nějaký běžný polovodičový...zobrazení teploty +- autobus... Něříkám, že jsou všechny až tak moc nepřesné, jsou i přesnější, ale tomu odpovídá pak i cena...ne za pár stokorun...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: topic
Datum: 27.01.17 16:15

Taky můžeš reklamovat digitální termostat ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.