Olověná baterie 4V

Od: Datum: 05.02.17 21:32 odpovědí: 6 změna: 05.02.17 23:55

Hledám náhradu za aku baterii, která dosloužila. Jedná se o bezúdržbovou olověnou baterii 4V / 3 Ah do nabíjecí ruční svítilny. Svítilna se nabíjí síťovým napětím, elektronika - adaptér pro nabíjení je vestavěn do svítilny, proto se snažím nalézt ekvivalent (napětí, kapacita, rozměry).Takový akumulátor jsem našel, má ale jiné rozměry a do svítilny se (bez její větší úpravy) nevejde. Možná je taková baterie (viz foto)dostupná, mně se ale nedaří ji na netu nalézt. Nevíte někdo - nemáte tip, kde hledat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.17 21:53

Jaké rozměry jste našel? Jak velká se tam vejde? 48x38x75?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.17 22:34

Našel jsem přesně to, co uvádíte. Vejde se tam jen když "násilně" upravím plastový "korpus" (asi to tak dopadne).

Datum: 05.02.17 21:57

Taková svítilna patří do šrotu.Napájela obyčejné žárovky na4V jejich spotřeba proudu je proti novým LED žárovkám až 10 x větší.Kup si svítilnu LED,budeš svítit týdny s obyčejnými AA články. http://www.conrad.cz/akumulat…tilny-montazni-lampy.c0611012

JABRAKA

Datum: 05.02.17 22:17

To jste poradil hezké ceny ! To bych radši koupil nějakou LED svítilnu u Vietnamce, který má ceny přijatelnější*hej*

Jinak pokud chcete jen vyměnit akumulátor v té svítilně, tak hledejte "gelový akumulátor". Stejně Vám ale déle jak 2 roky nevydrží.

Datum: 05.02.17 22:54

pro Jabraka :Mylná úvaha ( nepsal jsem o jaké svítidlo jde ). Má to 12 diod, svítí to perfektně ( kam se hrabe halogen - žrout). Je to má čtvrtá nabíjecí lampa a téměř po 5 letech užívání ji hodnotím jako nejlepší z nich (klasická žárovka, halogenová, s jednou diodou 2,5w).Baterie má při minimálním odběru hodně dlouhou životnost (kdybych ji omylem několikrát totálně "nevysvítil" , sloužila by dál. Jinak - jsou určitě i lepší svítidla, ale za pět, šest stovek - plná spokojenost).

Datum: 05.02.17 23:55

Promiň,musíš zadat otázku přesněji.Je samozřejmé,že můžeš použít i jiný zdroj,pokud dáš do souladu kapacitu a spotřebu.Ale i halogen má dost velkou spotřebu,

JB

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.