Vyhodit oblíbenou lampu?

Od: Datum: 18.01.17 22:59 odpovědí: 11 změna: 01.02.17 08:12

Hezký den,přítel je mimo domov,nemohu se zeptat,prosím proto o radu.V pracovně mám oblíbenou stojací lampu se 2 "hlavicemi". Jedna,ta horní,hodně bliká.Chtěla jsem vyměnit žárovku,ale má tam jen toto viz foto...Takže je lampa na vyhození?Děkuji za radu,fota za moment přidám.*srdce*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.17 23:02
Datum: 01.02.17 08:12

Ta lampa vypadá dosti podobně jako ta co jsme ji opravoval. Diody byli v sérii. takže pokud bliká tak jedna je vadná, vyzkoušet se to dá s pomocí baterie 3,6V diodu po diodě. Doporučuji ale raději to přenechat někomu kdo se v tom alespoň trochu vyzná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.17 23:40
avatar

Na vyhození ne ale na opravu určitě. Je to svítidlo LED a ten modul nebude běžně k sehnání, nejde jen tak vyměnit - musí se pájet. Opravit se to dá určitě, těžko ale odhadnou za kolik peněz. Ta lampa má určitě adaptér do zásuvky, většinou bývá vadný právě on. Když se dobře podíváte, je na něm napsáno "output 12V"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.17 11:13

Mne ten vrchný modul pripadá ako odkrytovaný ten spodný led modul.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 19.01.17 01:24

Opravit jde všechno, ani to nemusí být moc drahé...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.01.17 06:21
avatar

Jestliže bliká jen ta horní, tak bude adapér nejspíše v pořádku. Blikání způsobuje jedna z těch žlutých diod, která je nejspíše připálená, a bliká, a ostatní blkikají od ní. Opravit to samozřejmně lze velmi snadno - zvlkádne to i domácí kutil s páječkou, stačí sehnat správnou LED diodu, a ve svítidle najít tu špatnou. Mezi tím hliníkovým kotoučem s diodami a lampou bude nejspíše nanesena teplovodivá pasta (bílá či šedá srajda), takže pokud to nekdo bude chtít opravit, tak bude muset kotouč odmontovat, a diodu vyměnit, na lampě by se to teřk dělalo, protože lampa slouží jako chladič, který ony LEDky za provozu ochlazuje. Řešení mne napadají hned dvě: 1) Jak už jsem říkal - vyměnit tu jedno nebo vícew vadných LEDek na tom kotouči, 2) Odmontovat celý kotouč, vyhodit ho a na místo něj nalepit pár kusů výkonného bílého ledpásku, ty propojit a na ně přiletovat přívodní kablík. Myslím, že není důvod tak primitivní přístroj jako je lampa vyhazovat, když jde poměrně snadno opravit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.17 10:49
avatar

"Bliká jedna dioda, asi je připálená a ostatní blikají od ní", WTF? Pokud ta horní lampa má 5x větší odbět než 3W bodové světlo, měnič ve zdroji odběr nezvládá a padá (nekmitá souvisle). Nafouklý kondenzátor na vstupu - velmi častá závada. Připečená může být tak husa.


doplněno 19.01.17 12:00:

p.s. Téměř jistě bude mít lampa stmívač, další zdroj problému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.17 05:13
avatar

měl jsem na mysli, že bliká třeba jen část, né celé svítidlo.. Je samozřejmé, že nejsou všechny ty ledky do série... Ono se obecně celkem bez jakéhokolv měření blbě radí, stačilo by změřit napětí na přívodních vodičích do toho kotouče, a pakliže by značně kolísalo, tak máš určitě pravdu..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hoststary
Datum: 19.01.17 12:26

Bliká v pravidelném rytmu, nebo jen občas, když se do lampy nějak strčí, zahýbe se s ní, nebo zatřese? Horní lampa bliká celá nebo jen některé ze svítících placatých čuplíků (LED diod)?

Pak by to byl zřejmě špatný spoj buď v přívodu k desce s plošnými spoji nebo nějaký špatně zapájený, tak zvaný studený spoj, což by mohl opravit každý učeň elektromechanik nebo průmyslovák elektro, který už někdy držel v ruce voltmetr a páječku. Nevyhazovat. Jistě se najde někdo, kdo to spraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.17 19:11
Dik vsem!
Od: es
Datum: 31.01.17 20:23

Lampu nevyhazujte, ten stojan je hodnotnější než celá elektronika v něm. Z otázky jsem pochopil, že jste žena, nemáte-li nějaké zkušenosti z elektřinou, raději se spojte s nějakým kamarádem, který tomu rozumí. Vyměňovat diody to váženě nemůžete zvládnout. Zpravidla jsou propojeny tři diody seriově a tyto skupinky pak propojeny paralerně, pokud vám to nic neříká, tak to nezvládáte ani teoreticky, tidíž opět zkušený člověk nesmí chybět. To blikání může být zaviněno také vadným usměrňovačem, pokud ten nefunguje bude lampa klmitat v rytmu 50Hz, což je frevence sítě. Jsem z Kroměříže, opravil bych vá to, ale nikam nepojedu (nemohu). eskom@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.