Přeseknutý kabel v zemi - oprava

Od: Datum: 14.01.17 12:08 odpovědí: 5 změna: 14.01.17 14:20

Dobrý den,

chtěl bych se zde dozvědět když by někdo přeseknul kabel v zemi, jak se opravuje? Vím že existují gelové spojky, však jak se postupuje úplně od začátku u postupu opravy? Jak zjistím, jak velkou spojku potřebuju koupit?

Popsal by mi to nějaký elektrikář?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 14.01.17 12:12

pokoukej tu


doplněno 14.01.17 12:18:

no a smršťovačka jsou tuším v pomeru 1:3 a 1:5,ale to bych se poptal toho kdo stím dělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 14.01.17 13:28

To je kabel za hodinama nebo před - kdo je majitelem toho kabelu? Chcete to opravovat sám svépomocí bez příslušné zkoušky? Raději zavolejte a svěřte to oprávněné osobě ( majiteli ).

K tomu katalogu co dal 111 : Píše se tam ...-> Produkty montujte pouze prostřednictvím oprávněných osob majících i požadované národní znalosti a zručnosti v oblasti bezpečnosti práce. ENSTO není zodpovědné za konání svých distributorů ani za škody způsobené nesprávným použitím, chybnou montáží, nedodržením národních bezpečnostních standardů a opatření.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.17 13:28

Jestli máte na mysli kabel nějakého dálkového vedení, tak to snad ani člověk nemůže sám opravit a musí se zavolat tomu, komu kabel patří nebo odborníkovi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 14.01.17 14:13

Spojky se kupují podle průřezu a materiálu kabelu, izolační materiál nebo sady se pořizují zvlášť, dle druhu kabelu. Nejjednodušší bude, když nám prozradíš o jaký kabel se jedná. Všeobecně, nejdřív bys měl ověřit, že oba konce kabelu jsou bez napětí, pozor na krokové napětí! Zajistit před zapnutím, pak si vytvořit manipulační prostor, abys měl jak tu spojku udělat, tj. na každou stranu kabelu prostor pro čistou! práci, mezitím se rozhodneš jakou spojku použiješ, u obyč spojek stačí mít ráčnu s 13 nebo 17tkou ořechem, nůž a hořák s PB na "zafoukání". Dokonce u některých jen šroubovák a nůž, některé spojky umí udělat tak jeden z dvouset elektrikářů, některé se musí nechat přezkoušet zkušebnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 14.01.17 14:20

no a horní vrstva je buď manžeta, nebo lepící smršťovačka. To předpokládáme silový kabel.
Pak můžeš překopnout sdělovací kabel, nebo optický kabel a každý má jinou technologii opravy, včetně sankcí pokut a někdy i vyšetřování jako čin proti státu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.