Odrovnal jsem li-ion baterie?(hluboké vybití)

Od: Datum: 11.01.17 07:27 odpovědí: 2 změna: 11.01.17 10:08

Měl jsem li ion nabíjecí baterie 18650 nabitou (asi 2Ah na 1 článek) a vybíjel jsem ji zezačátku výkonem 0.9W (na 1 článek (má 3.5-4.15V, zpočátku tedy 0.25A [na 1 článek], =P/U)), až po chvíli jsem si všiml (hodiny), že na zátěži LCD displej neukazuje nic (samozřejmě ale), což je známka toho že napětí kleslo pod určitou úroveň.

Ihned jsem baterky odpojil, byly trochu teplé. Jejich napětí hned po odpojení bylo v součtu 5-6V, tedy na článek to odpovídá 2-2.5V (omlouvám se za nepřesnost, ale v sériovém zapojení se napětí může lišit). Asi po půl hodině samo ode sebe stouplo na 2.9 , 3.0 a 2.85 V (pro každou subskupinu článků)

Mohlo se baterkám něco stát? Jdou aku nějak vyléčit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.17 08:00
Troufám si říct, že pokud je co nejdřív nabiješ, budou v pohodě. Hlavně by to chtělo zjistit napětí jednotlivých článků v sérii a případně je "vybalancovat", pokud se napětí liší.
Ohodnoceno: 1x

Od: baste
Datum: 11.01.17 10:08

v pohodě samozřejmě hned potom(o půlnoci) jsem je nabíjel asi 10 minut 0.4A na 3.6V, ráno nabity první hodinu CC proudem 1.15A na1 článek , dále pak další 80 minut konst .napětím 4.2V kdy proud z těch CC 1.15A klesal na 0.2A, odhadem tedy 2.2Ah na článek (což neříká nic o tom, kolik se uložilo na energii bez znalosti toho co se přeměnilo na teplo, ale nehřály)

a balancovaný jsou slušně.

Jen by mě zajímalo nějaká vědecká analýza hlubokého vybíjení, kdy to tedy škodí a jak a zda je to trvalé (jde o Li-ion) Samozřejmě vím, že V-Ah charakteristika je "strmá" na obou koncích (téměř nabito a témě uplně vybito)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.