Připojení obrazovky počítače k televizi

Od: Datum: 10.01.17 14:02 odpovědí: 11 změna: 12.01.17 21:34

Zdravím. Chtěl jsem připojit svůj počítač k TV. Televize (LG) má Miracast - vše podporuje. Dle instrukcí v TV a na stránkách LG jsem ale narazil na problém. Chce to po mně po kliknutí do pravého nebo levého horního rohu, kde má být nabídka Projekt. Pak se má pokračovat dále. Jenže se tam ikona Projekt vůbec neobjevuje. Co s tím? Děkuji za pomoc.

Tady je odkaz na instrukce z LG. http://www.lg.com/cz/podpora/…20112005-1439201180389-others#

V tomto videu jsem se dostal k času 0:38. Pak s tím nehnu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.17 14:22

V rohu není třeba klikat, stačí tam dojet myší a chvilku počkat, pak by se měla objevit nabídka, jako běžně ve win...snad jsem dotaz pochopil správně...

Ohodnoceno: 0x

Od: arkanek
Datum: 12.01.17 11:08

Díky za odpověď. Ale bohužel jsi dotaz nejspíše nepochopil.

Datum: 10.01.17 14:23

Váš počítač je připojen bezdrátově k Wifi? Je to notebook nebo stolní s nějakou kartou? Jaký operační systém používáte? Ono to vypadá, že nejste bezdrátově propojený s tou TV.

Datum: 10.01.17 20:14

Ne, počítač není k wifi připojen. Ale wifi síť tady máme. Počítač je stolní. Kartu žádnou nemá. Nebo o žádné nevím. Mám windows 8.1. Stačí vám to? Abych věděl, jak mám postupovat dále.

Od: jarina
Datum: 11.01.17 09:59

není potřeba být připojen k síti. Bedna po zadání příkazu (že chceš ji využát jako bezdrátový monitor -názvy *cast/widi/mirroring) vytvoří soft AP a bude čekat, kdo se připojí. Ty se pak s kompem připojíš ne k wifi síti ,ale příkazem přidat externí (bezdrátový) displej [win+k, /přidat bezdrátový displej nebo Promítat] - jméno by se mělo ukázat na tv.

Není to ale vhodné pro seriozní využití, má to určité zpoždění. Taky nezapomeň v televizi vypnout obrazová k*rvítka, jinak je obraz k zblití, třeba u samsungu tahle volba byla nelogicky uplně mimo kde by to člověk hledal a jmenovalo se to herní režim

Jo a widi neumí asi všechny karty, nevím zda macbook.

PS: wifi karta je celkem zásadní, bez ní se bezdrátově připojit nepůjde. Ostatně ale HDMI kabel stojí stovku a má ho každý slušný noťas, kdyžtak se dá dokoupit konvertor z minidisplayportu do 150

Datum: 12.01.17 11:10

Díky za snahu. Kam to napíšu? Myslím to - cast/widi atd...

Od: jarina
Datum: 12.01.17 12:54

tím příkaz jsem myslel jako pokusit se připojit, ve windows 8 to je Win+K, Promítat, Přidat bezdrátový displej. Pozor může to haprovat, pokud už máš televizi uloženou, tak mě se stává, že ji to ve výsledcích nenajde a musíš ji nejprve smazat (podobná nabídka Zařízení - Další zařízení), na macu předvolbly systému-monitor-airplay)

Datum: 12.01.17 13:07

Přeskočte zmatky od jarina, samozřejmě musíte být připojen k síti - wifi. Ta nemusí mít aktivní přístup na internet ale pokud váš počítač nemá wifi kartu (vysílač-přijímač) nemá TV možnost s ním komunikovat. Má stejný wifi modem (vysílač-přijímač) a pokud je spolu "seznámíte" můžou spolu komunikovat. Drátově to jde HDMI kabelem. Snad jsem to popsal srozumitelně.

Datum: 12.01.17 19:25

Jak zjistím, jestli má Pc wifi kartu? Myslím, že ten můj ji nemá. Ale kde se to dá zjistit? Jinak jsem pochopil, že bych musel propojit počítač, televizi a wifi router hdmi kabelem. Chápu to správně?

Od: lgtv
Datum: 12.01.17 21:34

Jsou dvě možnosti.

Propojit PC a TV HDMI kabelem

Propojit TV a PC UTP internetovým kabelem přes router. V PC bude muset být nainstalovaný nějaký program

Předpokládám, že PC je propojeno UTP kabelem s routerem

doplněno 12.01.17 22:03:

Pochopitelně TV může být k routeru připojena i přes WiFi pokud tedy v routeru je WiFi zapnuto. Ovšem ne všechny LG TV maji Wifi. U některých se dokupuje WiFi adaptér. Ovšem kabel je kabel. WiFi v pc bych neřešil. Spíš v pc bude muset být nainstalovaný nějaký Média server třeba

32 bit

http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/servery/ostatni/home-media-center/?g[hledano]=Upnp&g[oz]=2.7&g[up]=32-bit

64 bit

http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/servery/ostatni/home-media-center/?g[hledano]=Upnp&g[oz]=2.7&g[up]=64-bit

Od: lgtv
Datum: 12.01.17 13:25

To je dohadování. Především PC i LG musejí být ve stejné síti. Je jedno zda jsou oba drátem připojeny ke stejnému routeru, nebo LG přes WiFi je připojena k tomuto routeru.

To video mi jede celé

Já připojují vše z tabletu přes WiFi k LG s OS. Tablet přes WiFi. LG přes drát. V tabletu je program BubleUpNP

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.