Ovládání smartphonu s nefunkční dotykačkou

Od: Datum: 07.01.17 22:22 odpovědí: 9 změna: 11.01.17 08:19

Jakým způsobem ovládat jde dotykocý smartphone, u kterého selhala dotyková vrsrva?. Retroaktivní rady mi nepomohou (že jsem si měl něco nainstalovat Před poškozenim). Je možnost se nějak nyní spojit přes USB? Jde nějak nouzově ovládata přes trojici tlačítek dole pod displejem a tlačítek na boku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.17 22:38

Odpověď je bohužel jednoduchá. Ovládat se nedá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.01.17 22:57

Pokud mobil má OTG, můžete na usb normálně připojit drátovou myš.

doplněno 08.01.17 20:15:

OTG kabel koupíte od 20 do 50 Kč, ten není důvod bastlit..

doplněno 08.01.17 23:00:

Je spousta věcí, které se nevyrábí a které má smysl bastlit. Nebo takových, ktreré jsou něčím zajímavé, nebo se při tom člověk něco naučí. Ale OTG kablík je kablík jako každý jiný, ten mezi ně už dnes fakt asi nepatří. *smich*

Ohodnoceno: 1x

Od: bmbx®
Datum: 11.01.17 08:19

tomkk:

pro někoho kdo má dotazy tohoto druhu na poradně, může být i taková zkušenost přínosem ;)

Od: jarina
Datum: 07.01.17 23:01

tak kabel nějak zbastlím, když to nešlo jednoduše. Myslíte, žeby šlo přímo v konektoru micro-B (na straně, kam se vkládá do telefonu) nějak zkratovat pin GND a ID?

Datum: 08.01.17 01:01

Jakože uzemníte pin a bude to umět OTG?*haha* V tom případě budete muset tomu telefonu vysvětlit, jak má s konkrétním zařízením pracovat. Zase tak smart není a výrobce určitě nešetří kuličku cínu na konektoru *zed*

Datum: 08.01.17 08:36

vlezley:

pokud jsem to správně pochopil, tak jarina má haldu kabelů s mikroUSB, které nemají zapojený pátý ID pin a mají 4 vodiče, takže když zkratuje pátý pin přímo na konektoru kabelu, tak si může vyrobit OTG kabel ;) Samozřejmě že to půjde.

Oni ještě dnes existují smart mobily bez OTG? To bych se docela divil. Dnes už je to taková samozřejmost, že se to už ani neuvádí.

Od: mobil
Datum: 08.01.17 21:13

Myslím ten opěvovaný Huawei OTG nemá. Aspoň mi to napsal prodejce. Proto jsem si koupil Xiaomi

doplněno 08.01.17 21:16:

Ptal jsem se na model Y6 Pro White

doplněno 08.01.17 21:21:

Používám toto za 40 Kč, v nabídce jsou i za 20 Kč s překážející krytkou. Ne tak solidní

https://www.aliexpress.com/it…?spm=2114.13010608.0.0.RU7W6K

Datum: 08.01.17 19:38

bmbx: bohužel, kabel to nevyřeší. OTG opravdu nepodporují zdaleka všechny smart founy. Je to o poplatcích, které výrobce platí za patenty. USB, Wifi, BT, GPS potřebují drivery a protokoly které někdo vlastní. Jestli telefon umí OTG jde jednoduše zjistit aplikací USB OTG checker.

Datum: 08.01.17 20:01

wlezley:

ale zde nejde o podporu nebo nepodporu (ani nevíme na čem to tazatel bude provozovat), zde jde o výrobu otg redukce z věcí tkzv. co dům dal ;)

doplněno 08.01.17 20:27:

tomkk:

pořád je důvod bastlit - zvědavost, vyzkoušet si to jestli to jde, ověřit si jak to je ... možností je mnoho.

Ale jak lidi nebastlí a radši si všechno kupují tak silně upadá šikovnost a rozhled čecháčků v elektronice, mladí si myslí, že na všechno je nějaká "apka" *haha*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.