Jak zprovoznit usb-host kabel

Od: Datum: 05.01.17 21:33 odpovědí: 6 změna: 06.01.17 10:00

Prý moderní mobily, tablet a smartphony mají funkci USB host, kterážto jim umožňuje připojit do nich třeba myš nebo flashku nebo tiskárnu, čímž telefon se stane "serverem". Oproti obvyklé situaci kdy se připojuje mobil k pc k synhronizaci například.

Zkoušel jsem si takovou redukci vyrobit zde dvou USB FEMALE konektorů a microUSB kabelu, kterých mám dost od mobilů. a zapojit podporovaný mobil V pořadí: mobil: redukce: USB měřák energie, myš. Problém je, že na konektorech není vůbec napětí a a tester zůstane vypnuý- nenapájen. Kontroloval jsem správnost kontaktů a jejich vodivost.

Kde je problém, proč to nejde? Pokud vím, žádné potvrzení či nastavení na mobilu se nedělá, na displeji se objeví notifikace. ale nic se neukáže.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.17 21:36
avatar

A zapojení konektorů máte správně? OTG (USB Host) má totiž v micro USB použitý i pátý (běžně nevyužitý) pin jako detekci ;)


doplněno 05.01.17 21:39:

jo, tak vzhledem k tomu, že to máte z micro USB kabelu, který pátý vodič nemá a v konektoru to propojeno není, nemůže to fungovat. Kupte originální OTG kabel a fungovat to bude ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 05.01.17 22:14

aha, takže ono je to takhle debilně vymyšlené, že nestačí nahradit konektor, ale musí se použít jiný kabel nebo se v tom kabelu vrtat, to teda soudruzi vymysleli pěkný k*vítko.

díky za vysvětlení

Od: rqwope*
Datum: 05.01.17 22:33

Vždyť to jinak nejde, jak byste to asi jinak vyrešil...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 22:44
avatar
Otg kabel jsem koupil asi za dvacku a nemusím nic bastlit doma ze Micro USB kabelu a dvou konektorů ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 06.01.17 00:52

nestačí nahradit konektor, ale musí se použít jiný kabel
Samozřejmě že stačí nahradit jen konektor. Jenže MicroA konektor má 5 pinů, kdežto USB kabel jenom 4 dráty. Kdyby sis o OTG něco přečetl, než se v tom začneš vrtat, tak by tě to přizemnění 5.pinu nepřekvapilo.


doplněno 06.01.17 00:56:

Některé mobily ani MicroA konektor nepoužívají. Místo toho používají (navzdory zákazu standardu) běžný MicroB s přizemněným pátým pinem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.01.17 10:00

jarina:

ty jsi fakt velký EXOT, jak asi by to šlo líp vyřešit? Napiš jak by to šlo líp a pak kritizuj konstruktéry, jestli to bude mít hlavu a patu, rád se k tobě přidám ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.