Jak je vyrobeno podsvícení LCD

Od: Datum: 05.01.17 13:26 odpovědí: 3 změna: 05.01.17 14:51

zajímá mě, jakým způsobem, z jakých součástek a jakou metodou je vyrobená část LCD displeje uplně vespod - jde o desku s podsvícením. Zajímá mě, jak to že dokáže silně a homogenně (při pohledu okem) a izotropně bíle svítit, přestože celé je to 1mm tlusté. Displej má 4x3 cm. Jsou to nějaké plošné/lineární/bodové diody? Je tam nějaký difuzér?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rqwope*
Datum: 05.01.17 13:31

LED bývají na jedné straně a rozprostření dělá soustava folií - light spreder, jedna je odrazová a pak je tam spousta matných, vroubkovaných, kterè jsou asi fresnelova čočka, vypadá to tak když se přes to podívá z blízka na text. Při opravách vytopených telefonů je občas potřeba tohle rozebrat a vyčistit kvuli mapě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 05.01.17 14:30

spreader. Zvláštní, ta samotná vrstva je hladká a šedá jako plech, bez odlesku a odrazovědifuzní jako plast. Žádné vroubky. Ekvidistantní vroubky jsou až na obou dalších vrstvách displeje, ale samotném podsvícení ne.

Od: bmbx®
Datum: 05.01.17 14:51

jarina:

doporučuji rozebrat nějaký starý display, doporučuji z notebooku, tam je to hodně velké a tlusté, ale smysl těch vrstev je hodně podobný jako u malých displejů, kde jsou jen folie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.