Neustálé připojování mobilu Prestigio na síť

Od: Datum: 05.01.17 11:20 odpovědí: 6 změna: 06.01.17 00:08

Dobrý den,

mám mobil prestigio 5455Duo.

Mám v něm jednu kartu MOBIL CZ a druhou T-mobile. Obě dvě jsou dobíjecí, tudíž jednou za čas jdu a dobiji si nějakou částkou. U karty MOBIL CZ je možnost připojování k internetu (proto jsem ji také zvolila) a kartu T-mobile mám už mnoho let a internet jsem nikdy na ni nevyužívala a ani využívat nehodlám. Přesto se mi stává (a dost často), že se tato karta bezdůvodně sama připojí a zvesela si někde surfuje a stahuje dokud ji tyto přenosy nezakážu (přes nastavení - přenesená data - mobilní datové přenosy). Nejsem schopná vystopovat, kdy a proč se připojuje. V samoobsluze (na www t-mobile) nemám internet povolený. Snad jsem někde něco omylem odklikla v telefonu, ale nevím co. Je to dost nepříjemné, protože se mí tím také vybíjí baterka a už se mi několikrát stalo, že jsem byla přesvědčená o dostatečné kapacitě, připojením se mi baterka vybila a já pak dodatečně zjistila, že je mi mobil k ... Takže mi nezbývá než neustále kontrolovat mobil, jestli už zase karta není připojená a zase to zakazovat. Ona se však, šibalka, klidně připojí i v noci a ráno mám telefon opět s minimální kapacitou baterky. Přiznávám, že se v těchto věcech moc neorientuji, a tak doufám, že jsem problém popsala dostatečně srozumitelně a prosím kohokoliv o taktéž srozumitelnou radu, jak toto připojování definitivně zakázat. Byla jsem s tím i v prodejně a pán mi sdělil,že to neví.

Díky

Nisla


doplněno 13.01.17 11:38:

Děkuji všem za odpovědi.

Jen pro info: ano, mám vypnuté datové připojení v nastavení, ale karta se i přes to klidně sama připojí - tzn.datové připojení zapne, a já ho opět ručně musím vypnout

Udělám napřed obnovení továrního nastavení, a pokud nepomůže, tak zkusím operátora. Pokud nepomůže ani toto zbývá jen nějaký slušný servis a pak už jen vyhození mobilu.

N.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.17 11:41
Volejte operatora,at tomu konkretnimu cislu zakaze pristup na net
doplněno 05.01.17 17:20:

stávalo se mi to u vodafonu,mohl jsem zakázat data v telefonu,v samoobsluze...stačilo,aby mi někdo poslal mms,mobil se ji pokusil stáhnout přes net a připojil se. tenkrát byla nějaká akce data na týden,za tuším 60kč. tou příchozí mms se mi ta data na týden aktivovala a sbohem,kredite...vyřešil jsem to tak,že jsem tomu operátorovi zavolal,at to natvrdo zakáže,bez ohledu na nastavení. od té doby je klid. mmchdm,kredit vám to neubírá?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rqwope*
Datum: 05.01.17 11:44

Žiju v přesvědšení, že když u androidu v nastavení vypnu mobilní data tak se "samovolně" nezapnou, jestli se to děje je na tom něco divného. Obnovil bych tovární nastavení. Neni možný že si ty data omylem zapínáte na liště?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: satak
Datum: 05.01.17 11:45
Zkoušela jste resetnout mobil do továrního nastavení?Může to dělat některá nainstalovaná aplikace(tovární software).Pokuď máte internet zakázaný u operátora,tak v mobilu už nepůjde s jakýmkoliv nastavením...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 05.01.17 11:51
To je sice pravda, jenže pokud nezakáže v telefonu mobilní data, telefon se neustále snaží připojit k internetu. Strašně to vybíjí baterku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 00:08
avatar
Android sam maximalne na par setin sekundy probudi telefon a kdyz zjisti ze neni internet zase spi dal, na vine jsou tu spatne napsane aplikace.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 12:49
avatar

Dobrý den. Podívejte se na nastavení→ správa SIM→ datové připojení. Zkontrolujte jestli je tam vypnuto.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.