Tužkové baterie které vydrží v zimě?

Od: Datum: 04.01.17 20:26 odpovědí: 9 změna: 05.01.17 17:55

Dobrý den,

prosím jaký typ tužkových a mikrotužkových baterií jsou odolnější v zimě? Mám čelovku pořád v zimě a baterky mi v ni skoro vůbec nevydrží, prý jsou nějaké odolnější typy baterií, jaké to jsou?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.17 20:31

Zkuste zakoupit baterie alkalické, které jsou dražší, než ty obyčejné, ale zase by měly déle vydržet. Od věci by také nebylo zakoupit baterie, které se dají znovu nabíjet v nabíječce (ne tedy ty jednorázové).

Baterky, které vám už nefungují v čelovce, ještě velmi dobře upotřebíte například v hodinách, kde ještě nějaký čas půjdou, případně i v některých ovladačích (televize, atd.)

doplněno 04.01.17 20:40:

O lithiových vím také, ale praktickou zkušenost bohužel zatím nemám. Snad se podělí o zkušenost ještě někdo jiný.

Ohodnoceno: 2x

Od: senki
Datum: 04.01.17 20:39

Díky, prý jsou ještě nějaké lepší baterky (litiové) nebo jak se jim říká, neznáte někdo prosím ze zkušenosti?

Datum: 05.01.17 08:19

Mám výbornou zkušenost s těmito tužkami. Mám je již čtvrtou zimu ve venkovním čidle meteostanice! https://www.e1.cz/produkt/1200765-baterie-lithiova-fr6-aa

Shanyo

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.01.17 22:20

Lithiové baterie jsou drahé, ale mají delší výdrž a snáší celkem dobře zimu. osobmě používám dobíjecí Sanyo Enelop a s těmi jsem naprosto spokojen, nemají takřka samovolné vybíjení a fungují skvěle mám je ve svítilnách, zkušenost za tři roky používání.

Od: jarina
Datum: 04.01.17 22:33

a jde o dosažitelný výkon, nebo nízké samovybíjení, nebo dosažitelnou kapacitu? Resp, co z toh oje problém oproti normální teplotě?

Datum: 04.01.17 22:50
V mrazu jde kapacita i výkon do háje. Čelovka nebude mít moc velký příkon, ale i ty 3W už jdoi znát. Co takhle udělat kabel se zdrojem do kapsy?Baterie budou v teple. Když můžou být sluchátka na kabelu, čelovka bude ok taky.
Ohodnoceno: 3x

Od: dam®
Datum: 05.01.17 00:04

Tohle beru jako jednu z mála dobrých rad, žádným bateriím zima nedělá dobře a v tom je ten průšvih, tak raději nějakou power banku do kapsy a budeš mít klid.

Od: jofa®
Datum: 05.01.17 08:21

Na zahradě mám meteo stanici a v ní lithiové AAA baterie Panasonic. S přehledem vydrží, respektive fungují i v - 15°C a více. Lety prověřeno. Stanice má ale minimální odběr a vydrž beterii nepřetržitě je i přes 2 roky.

doplněno 07.01.17 08:47:

Příkladem doplním z dnešního rána.

Od: jarina
Datum: 05.01.17 17:55

Jen pozor, ať to není kabel od sluchátek. Některá zapojení budou mít za následek proud 3A např.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.