Stereo nebo vícekanálový receiver?

Od: Datum: 03.01.17 10:29 odpovědí: 10 změna: 03.01.17 17:00

Dobrý den,
můžete mi poradit? Nevím jestli si mám pořídit stereo nebo vícekanalový recevier? Budu to mít na běžné sledování filmů a poslech hudby. Chtěla bych si k tomu připojit např. gramofon, externí disk nebo multimediální centrum. místo mám pouze na dva sloupové reproduktory. Vím, že stereo Receiver hraje lépe, ale připadá mi, že výhodnější koupě je vícekanálový Receiver. Děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.17 11:00
avatar

Na otázku se nedá tak jednoznačně odpovědět..

Při stejné ceně obou přístrojů (vácekanálový reciever vs. stereo zesilovač (či reciever) je poměrně logické, že stereo bude mít lepší zvuk. Je otázka o jaké cenové kategorii se bavíme..., jak moc jste náročná na kvalitu a koneckonců, jak kvalitní máte stávající sloupové reproduktory (a to nemluvím o otázce, jak kvalitní máte poslechový prostor).

V konečném důsledku může být i pro zvuk filmu kvalitní stereo zvuk, než mizerný vácekanálový.


doplněno 03.01.17 12:06:

U cenové relace do 15tis Kč bych osobně šel raději pouze do sterea. Pokud budete mít "vždy" jen dva reproduktory, tak z nich plnohodnotný prostorový zvuk opravdu nevytvoříte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mahuk
Datum: 03.01.17 11:49

děkuji za radu. poslechová místnost je běžný paneákový pokoj 4*5m.

Náročná moc nejsem, jsem běžný konument.jen bych chtěla prostě přístroj, který mi vydrží pár let. A aby z toho byl solidní zvuk jak pro filmy tak pro hudbu. cenová relace do 15000. a reprobedny budu mít s nějvětší pravděpodnností vždy jen dvě. Tak nevím jestli stereo nebo vícekanalový (u toho nevím, zdali vytvoří prostorový zvuk, když to půjde jen do dvou beden a tím pádem je tedy pro mě zbytečný?). děkuji za názor

Datum: 03.01.17 11:58
avatar
Popřemýšlej, jestli máš v plánu sedět nerušeně v centru kvadrofonní soustavy a užívat si dolby digital zvuk 5,1 z DVD nebo jako většina národa lovíš na netu empegy a AVIčka aktuálních novinek ripované do sterea.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mahuk
Datum: 03.01.17 12:08

v centru kvadrofonní soustavy bych seděla ráda, ale bedny budu mít zatím pár let jen vpředu -dvě z důvodu místa.

Od: jofa®
Datum: 03.01.17 12:12

Tak vicekanálový zvuk je neoddiskutovatelný svojí kvalitou, pokud jsou doma "podmínky" pro takový poslech a kvalitní sestava včetně BD přehrávače. Ve Vašem případě bych volil stereo reciever a k tomu na hudbu kvalitní cd přehrávač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mahuk
Datum: 03.01.17 13:16

a neměl byste nějký tip?

Datum: 03.01.17 13:36
avatar

Pokud Vám jde opravdu o zvuk, máte dvě možnosti. Buď naložíte své reprosoustavy do auta a vezmete je do poslechového studia si poslechnout jaký reciever je pro dané "spojení" nejlepší...Nebo to můžete udělat obráceně (pokud Vám někde v prodejně půjčí reciever (což bych dost pochyboval). Ještě je jedna (méně pravděpodobná varianta), že v poslechovém studiu budou mít stejné repro jaké máte doma.

Poradit dobrá reciever (či stereo zesilovač) je téměř nemožné, protože to co hraje někomu doma špičkově s jeho typem repro, nemusí fungovat stejným způsobem u Vás.

Zkusil bych ve stereu např. Yamahu R-S700 (cca 12300Kč)

http://www.yamaha-hifi.cz/pro…/stereo-recievery/r-s700.aspx

nebo 7.2 Yamaha MusicCast RX-V581 (cca 14900Kč)

http://www.yamaha-hifi.cz/pro…eivery/musiccast-rx-v581.aspx

Jinou značku samozřejmě nevylučuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 03.01.17 13:48

Moje značka je rovněž Yamaha. A pokud bych čhtěl teď něco nového tak tyto dva komponenty reciever + cd přehravač. Propojení optika, usb vstup... Repro časem pořídil (nevim co máte nyní) přiměřeně k sestavě. Jestli máte nějaký nekvalitní reprosoustavy, určitě bych sestavu nekupoval k nim ale k budoucím.

https://www.hifistereo.cz/pro…maha-a-s301---black/3288.htmlhttps://www.alza.cz/yamaha-cd…dio-video_hi-fi_cd-prehravace Je to takový minimum pro dobrou kvalitu hudby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 16:31
avatar

V dnešní době není problém v reproduktorech,nebo zesilovačích,ať dvou kanálové reprodukci(stereo)nebo vícekanálové,kvadro,nebo kino.Základ je v původním záznamu.Nelze počítat s kvalitním poslechem z MP3 záznamu.Kvalita reprodukce u zesilovače není dána tím,jestli jde o mono či stereoreprodukci.Lze využít i možnost akktivních reprosoustav,které mají vlastní zesilovač.(jako kompu repro)

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 17:00
avatar

Kvůli filmu bych šel do vícekanálového zvuku, byť s určitými kompromisy ohledně kvality. Většina lidí stejně nerozezná reprodukovaný zvuk činelu od šustění igelitového sáčku. Prostorový zvuk u filmu je jeho nezanedbatelnou součástí. Samozřejmě, že se nebavíme o stahování filmu v nějakém komprimovaném archivu o velikosti 600 MB.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.