Jak na HbbTV?

Od: Datum: 31.12.16 00:19 odpovědí: 20 změna: 01.01.17 20:46

Máme doma chytrou TV připojenou na Internet a kabelový rozvod UPC. Je tam ikona HbbTV, ale nevíme, jak ji používat a co vše nám může předvést. Mohl by mi to někdo vysvětlit nebo dát odkaz na nějaký návod?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.12.16 01:59

Na ovladači TV máte řadu 4 barevných tlačítek. Zmáčkněte levé – červené a chvíli počkejte. Na obrazovce vám naběhne nabídka, podle ní si můžete vybírat co nabízí.

Ohodnoceno: 0x

Od: libor2
Datum: 31.12.16 04:34
Na UPC hbbtv nerozběhneš pouze pokud bydlíš v paneláku a máte společnou anténu tak jo.

Datum: 31.12.16 11:38

Bydlíme v paneláku a máme zásuvku od UPC a v ní digitální kanály kabelové televize. Nevím, zda se tomu dá říkat společná anténa. Tak jo nebo ne?

Datum: 31.12.16 09:30
Me jde hbbtv jen na antene. Staci zmacknout cervene tlacitko a vybehne vam nabidka.

Datum: 31.12.16 10:24

Anténa na normální pozemský příjem + připojení na internet, nejlépe kabelem, WiFi připojení moc nestíhá.

Datum: 31.12.16 11:40

To budu mít v dohledné době na chalupě - TV Samsung a Wi-Fi adaptér , Internetové připojení od O2, rychlost 6 - 8 Mb/sec.

Myslíte, že HbbTV nepůjde?

Datum: 31.12.16 12:24
ne.prosmejdi obývák musíš tam mít ještě jednu zásuvku na společnou anténu

Datum: 31.12.16 15:36

Máme tam zásuvky 2 - tzv. starou a novou. Tak ta stará bude asi společná anténa, kde by ovšem byly jen analogové kanály pro starší televizory. Já jedu na tu novou, kde jsou kanály digitální.

Datum: 31.12.16 17:56

Text by se měl zobrazovat v pohodě.Ovšem videa např.na Youtube nebo iTv,to bude problém.

Pozn. k chalupě !

Od: vernon
Datum: 31.12.16 12:46
Úplnou katastrofou je připojení přes vesnické WiFi, kde je agregace 1:5 nebo větší a max download horko těžko 15 Mb/s a všichni se rozhodnou že si pustí Hbb.tv nebo videa z YouTube...

Datum: 31.12.16 10:36

Pokud máte TV Samsung, musíte si HbbTV nejprve aktivovat: http://smartmania.cz/navod-ja…vizorech-znacky-samsung-7037/

Jde o velmi užitečnou funkci, často zde můžeže zpětně shlédnout pořady a filmy, které vám z nějakých důvodů unikly.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.12.16 12:09
Pokud se to nepovede a v menu se neobjeví položka "datová služba", televizor je potřeba na pár minut odpojit od sítě. Dělal jsem to na dvou TV této značky a ani u jedné to nešlo napoprvé. Samšunty jsou totiž poměrně svéhlavé...

Datum: 31.12.16 12:23
mi se to povedlo na poprvé Samsung

Datum: 31.12.16 15:33

Syn mi koupil k Ježíšku USB Wi-Fi adaptér, který když jsem zastrčil do toho Samsungu, tak ho neviděl a stále to psalo, že žádný adaptér není připojen. Tak jsme ho vrátili a syn prý koupí nějaký jiný z Číny. Díval jsem se nyní podle zdejší rady také do MENU televizoru a skutečně tam žádná volba na zapnutí datové služby není. Musím to zkusit tedy po vynutí TV ze sítě, jak píšete.

Datum: 31.12.16 15:40
Není adaptér jako adaptér. Wifi dongle pro PC/notebook samozřejmě v televizorech nefungují, protože ani fungovat nemohou. Do Smart TV nelze nainstalovat ovladač pro počítač.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.12.16 18:56

TV si neumí stáhnout ovladače a ani aplikace,nebo nainstalovat jiný prohlížeč a podobně.

Kdo od SmartTV čeká,že se bude chovat jako počítač,ten se hluboce mýlí.

Vše záleží na výrobci jak bude přijímač často aktualizovat a čím.

Ostatně se v Menu TV ,pod symbolem zeměkoule,momentální aktualizace dají najít a také zapnout automatickou aktualizaci přístroje.

Datum: 31.12.16 17:49

Provedl jsem aktivaci podle vašeho odkazu, a funkci HbbTV jsem aktivoval, ale funguje pouze na stanicích Nova, na ČTani na Prima to nefunguje, píšte to "není k dispozici", nevíte kde je problém?

Datum: 31.12.16 18:09

Záleží s čeho ta Prima vysílá,nemají takovou síť vysílačů jako Čt nebo Nova,která zahájila vysílání tím,že ukradla neljepší pásma Čt 1.

Prima např. u nás v Prostějově začínala s malým vysílačem umístěným na obilném sile.

A také musí mít dostatečně silný signál.

Datum: 01.01.17 20:35

@had186: Jestli máte TV Samsung, můžete využít jejich bezplatnou podporu chatem, mailem nebo telefonicky. Kontakty najdete zde: http://www.samsung.com/cz/info/contactus.html#none

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.01.17 20:46

Ano, mám Samsung, děkuji za tip, vyzkouším.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.