SMS: odesilatel má jméno, ale ne číslo

Od: Datum: 30.12.16 14:04 odpovědí: 4 změna: 30.12.16 20:10

Přišla mi SMS od DPD, které bych určitě neměl uložené (telefon mám hloupý bez přístupu na net).

V poli "Od:" je "PPL Postak" a žádné telefonní číslo, velikost 143b, Přílohy žádné. Vím, že je možné skrýt číslo volajícího, ale neveděl jsem, že ho jde i nahradit jménem.

Jak je to možné? Je to popsané v nějakém standardu? Jaké jsou podmínky k posílání SMS s vlastním jménenem (a bez/s číslem)? Je na to potřeba speciální číslo? Stojí to něco?CO kdybych chtěl já ze svého čísla podobně to poslat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: akym®
Datum: 30.12.16 15:12

Když pošlete sms z internetu, např. z www.sms.1188.cz , nebo i jiné, příjemci se nezobrazí Vaše číslo, jen jakýsi ident té sms brány.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 19:32
avatar
Roky už existuje aplikace do mobilu ( i do hloupého) která posílá zprávy SMS přes bránu m.mobilecity.cz V nastavení odesílatele je možnost uložit podpis pod kterým SMS dorazí. Aplikace se jmenuje Oskárek. Bohužel s nárůstem počtu virtuálních operátorů už odesílání přes SMS brány z internetu není stoprocentní.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 15:48

Je to běžné u firem, které rozesílají SMS hromadně. Neposílají to z telefonu, ale placenou službou operátora a telefonní číslo odesílatele tudíž neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 30.12.16 20:10
urcite je to popsano ve standardu sms zprav. odesilat muzete hodne veci, otazka je, zda vam to umozni poslat sms brana, kterou k odeslani pouzijete..
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.