Poruchový setobox Strong

Od: Datum: 29.12.16 10:50 odpovědí: 2 změna: 29.12.16 12:01

Dobrý den,

prosím o radu, pokud má někdo podobný problém.

Máme satelitní přijimač Skylink již několik let. Asi před měsícem jsme museli zakoupit nový setobox, protože přecházela společnost na HD rozlišení. A tehdejší přístroj přestal fungovat. (několik týdnů dopředu na tuto změnu v televizi upozorňovali.) Zakoupili jsme tedy nový přístroj STRONG Digital High Definition Reciiver SRT 7504.(který odpovídal parametrům pro nás.)

Instalace byla velmi snadná a ihned po zapojení televizním technikem vše fungovalo. Během týdne se stalo, že se zasekl obraz a hrál zvuk nebo obráceně. Stává se to několikrát do měsíce. Také se stává, že se zasekne a nelze stím manipulovat. Řešíme to tím, že ho vypneme ovladačem, chvíli počkáme, pokud to i poté nefunguje, vyjmeme kartu a to občas stačí. Někdy je nutné přístroj resetovat vypnutím přímo na krabičce. Televize beží v kuse i 16 hodin denně. Jak kdy. Televizi sleduje nemocný senior. Dnes v noci se opět zasekl způsobem: nešel zvuk ani obraz, nešlo ani přepínat. Televize byla vypnuta po celý zbytek noci jelikož to nešlo ani resetovat nic... Ráno po resetování se to rozběhlo normálně. Nyní běží bez problémů. Prosím o radu, zda má někdo tento přístroj a nebo podobné zkušenosti.

Předchozí oroginál krabička to vůbec nedělala, bežela stejně časově a naprosto bez chyby celá léta.

Přístroj budu reklamovat v obchodě kde byl zakoupen. Ale nevím co dědečkovi koupit jiného, aby po dobu reklamace mohl mít aspoň nějakou zábavu. Doufám, že jsem problém popsala srozumitelně. Nejsem příliš technickýtip.

Děkuji za případně rady a reakce.

Michaela


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.16 11:35

Koupila jsi nejlevnější a nejhorší přístroj na trhu. Toto je standartní stav u tohoto přístroje. Reklamace je zbytečná. Záleží pouze na prodejci, jestli vám vyjde vstříc a vymění za něco lepšího.

Bohužel prakticky všechy certifikované přijímače Skylink se čas od času seknou a mají různé dětské nemoci. Kvalitní přístroje zase nemají certifikaci.

Doporučil bych např. TechniSat TechniStar S2 s modulem. Ale příští rok asi už nebude fungovat Fast Scan, protože stávající firmware neumí Home TP. Takže se pak bude muset ladit ručně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 12:01

Skúste dať prijímač do vyrobných nastavení a znova ho nastaviť.Ďalšou možnosťou je aktualizácia softu prijímača,no je v záruke tak to neskúšajte.

http://www.satelity.ellano.sk/strong-srt-7504_32470.html

http://www.strong.tv/cz/produ…n-satellite-receivers/srt7504

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.