Nehrajou některé tv programy

Od: Datum: 28.12.16 11:15 odpovědí: 6 změna: 29.12.16 10:48

Nevite někdo z vás jestli nejsou nějaké problémy od včerejška při příjmu programu přes pozemní vysiláni.Tyto programy nám nehrají Čt 1,Čt 2,Čt 24,a Čt sport a píše to že neni připojení.A ostatní jdou normálně,nevíme co to mohlo způsobít.Další TV připojená přes satelit je v pořádku,Děkují za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.16 11:35
Je třeba uvést přibližnou lokalitu,kde prijimate signál.
Zkoušeli jste automatické ladění programů?
Ohodnoceno: 2x
 
Od: miji
Datum: 29.12.16 10:10

Děkují všem za radu...signal máme z vysiláče Hoštalkovic a anténu na rod.domě.Zkusili jsme aut.laděni programu a ukazuje to slabý signál jen 34%,tak dnes zkusime pootočit anténu kterou zřejmě pohnul vítr a to bude snad příčina toho problému.

Od: host*
Datum: 28.12.16 13:50

Nezaškobrtnul náhodou někdo o kabel od antény pro pozemní příjem a nevytrhl konektor, nebo kabel ze svorkovnice v krabici? Neuvádíte jestli máte přijímač v bytě ve vlastním domě, nebo napojený na společnou televizní anténu v paneláku, jak máte udělaný slučovač pro příjem ze satelitu a ze pozemních vysílačů. Takhle budou rádcové, stejně jako já, jenom hádat. Zkuste uvést něco bližšího.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.12.16 15:25

Zkuste zjistit, jestli není výluka nějakých vysílačů, jednou jsem se takto rozčilovala a pak zjistila, že byla výluka. Jinak nám přes anténu u některých televizí taky furt něco nejede. Nedávno tak 3 týdny nejelo asi 10 programů v ložnici, pak to zase začalo, v obýváku nám taky nějaké kostkují, v pracovně jede jen asi 8...Zeťák říkal, že je to tím, že máme antény na půdě a příjem není dokonalý. Manžel řekl, že na nasrání nám stačí ty programy, co jedou a jinak je stejně všechno na netu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 29.12.16 10:45

Když se podíváte na kanály, na kterých Hošťálkovice vysílají, například na http://www.digitalnitelevize.…ta-181245-495141-ostrava.html tak to jsou kanály 37, 48, 50 a na 54 vysílají ČT1, ČT2, a další ČT, které podle vás nejdou přijímat.

Možná je závada v již starším kabelu, protože některé kabely mají na vyšších frekvencích a tím i vyšších kanálech, větší útlum. Ale když vám jdou přijímat programy na poměrně blízkých kanálech, tak by to bylo možná jenom ovlivněné změnou vlhkosti prostředí kolem kabelu nebo vlivem počasí a občas by se příjem objevil a občas vypadl.

Zkuste si odpovědět sám, jestli příjem ČT1 a dalších vypadl najednou, nebo jestli už se to někdy projevovalo. Případně zkuste použít ruční ladění a znovu zkusit naladit 54. kanál, jestli se chytne, nebo se podívejte na sílu signálu, jestli se v průběhu dne nebo času mění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 29.12.16 10:48

Zjistěte si jestli někde blízko vás není LTE vysílač http://www.ctu.cz/problematik…uvisejici-s-provozem-siti-lte To by taky mohla být někdy příčina špatného příjmu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.