Notebook-výměna za starý

Od: Datum: 28.12.16 08:21 odpovědí: 7 změna: 29.12.16 16:20
avatar

Dobrý den, manželka pracuje jako obchodní zástupce a začal ji zlobit notebook. Používá acer aspire one 722 a poslední dobou je pomalý, no zkrátka chce si koupit nový. A já bych potřeboval poradit. Co potřebuje od noteboku?

A- co nejnižší váhu, protože objíždí zákazníky,

B-rychlost připojení k internetu( připojení do skladu a pod),

C-výdrž baterie

D-cenový strop cca 8000 kč.

Bude používat běžné kancelářské programy, ale jen v terénu. Doma má pracovní,"velký" notebook

Děkuji

HM


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mnd®
Datum: 28.12.16 08:47

Jako ,,hračku,, na ven jsem si koupil toto: https://www.alza.cz/lenovo-mi…ici?dq=4350222&catid=18842920 a jsem spokojenej.


doplněno 28.12.16 08:56:

Jinak to,že je jak píšete pomalej - nemusí to být vždy stářím noťasu (teda ani PC,mobilu atd...).Je dobré občas pročistit disk od nepotřebných souborů a taky vypnout nepotřebné prg.co se spouští skrytě ,,na pozadí,, a zpomalují funkčnost zařízení.Jenže když manželka chce novej a vy doma klid tak ji novej kupte.Za chvíli stejně bude zase ,,pomalej,,.


doplněno 28.12.16 09:03:

A rychlost připojení k netu nejde moc ovlivnit.Je to dáno společností a smlouvou kterou má manželka se svým zřizovatelem připojení,taky sílou signálu v tom kterém místě připojení atd...

Zaměstnavatel ji nedává pracovní pomůcky nutné k výkonu zaměstnání? To si jako obchodní zástupce neurčité firmy všechno kupuje sama? Ještě napište,že si sama musí platit telefon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 13:31
avatar

Zaměstnavatel ji poskytl notebook, ale klasiku, velký a tahejte se s ním celý den. Otázka není koncipovaná k diskuzi ohledně manželčina zaměstnání, nýbrž k radě při výběru notebooku. Pokud jste to,prosím nepochopil, rád uvedu na pravou míru.

Děkuji

HM

Od: mnd®
Datum: 28.12.16 14:07

honzmalatny:

Zaměstnavatel ji poskytl notebook, ale klasiku, velký a tahejte se s ním celý den. Otázka není koncipovaná k diskuzi ohledně manželčina zaměstnání, nýbrž k radě při výběru notebooku. Pokud jste to,prosím nepochopil, rád uvedu na pravou míru.

Děkuji

HM

Jé,tak to je průser - zaměstnavatel manželce dal ( poskytl ) pracovní pomůcku k provozování činnosti a ono se jí to nelíbí,že to je těžký a velký.No tak ať jde dělat do pivovaru tahat sudy když nechcete poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 07:02
avatar

Jéé, děkuji, už jste mi to vyjasnil... ještě že takových rádců jako Vy, zde není tolik.

Prosím Vás, pokud se nevyjadřujete k problému, který jsem zde napsal, nepište.Vaše první odpověď byla výborná a taková, jakou jsem očekával. Za tu děkuji. Další doplnění a další odpovědi již stály za *ovno.

HM

Od: host*
Datum: 28.12.16 13:42

Způsob vybavování zaměstnanců technickým zařízením také zahrnuje přinášení vlastních mobilních zařízení, označované jako B.Y.O.D (bring your own dewice), kde je největším rizikem ohrožení firemních tajemství ztrátou dat, informací jak neopatrností, tak zlým úmyslem, krádeží, apod a proto mají zaměstnavatelé se svými IT specialisty vytvořenou určitou politiku jak k přístupu k datům, tak jejich ochrany, šifrování, zálohování, atd. Takže by bylo dobré aby žena projednala pořízení nového NB se zaměstnavatelem a IT manažerem zodpovědným za bezpečnost a také aby NB byl nějakým způsobem chráněný, například heslem, otiskem prstu, atd.

Někde se to neřeší, lidé používají vlastní chytrý mobil, vlastní notebook, nosí si nebo přeposílají práci domů, nebo ji ukládají někam na obláčky cloudu a tak by vám možná stačilo, to, co uváděl předchozí rádce. A chránit heslem nejen notebook, ale i data a soubory na flešce, která se snadno někde zapomene, ztratí, nebo ji někdo ukradne třeba jen pro zisk, nebo se zlým úmyslem zmocnit se obsahu flešky a firemních tajemství, kontaktů, atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarina
Datum: 28.12.16 14:14

8000 je šeredně málo, slušné notebooky jsou od 18-30 000. Možnosti:

nějaký křáp s pentiem /celeronem atomem z "vetešníků" planeo, okay - značky acer, packard bell a podobný odpad:

z aukra/bazoše použitý lenovo t440, x230, elitebook , dell e72x0, . pozor na ultrabooky, kromě toho že budou dražší, v tom bude nějaký "čert" (podělaná klávesnice, slabá baterka)

Taky mě napadá fujitsu siemens u7xxx, nebo toshiba portege, jsou to okrajové notebooky, ale celkem zajímavé.

ten bazmek acer one 722 s amd je silná bída i v době kdy byl uveden.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 16:20

Jako nejlepší řešení mi přijde zrychlit ten současný notebook. Pokud při koupi běžel svižně, tak může běžet svižně i teď. Vyčistit registry, vypnout "zbytečné" služby Windows, pročistit seznam programů, které se spouštějí hned po startu, odinstalovat lišty a doplňky webového prohlížeče, vypnout vizuální efekty Windows atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.