Jak propojit IP kameru s tabletem

Od: Datum: 17.12.16 13:32 odpovědí: 4 změna: 19.12.16 19:39

Dobrý den Chci instalovat hlídaci kameru do autobusu k zadním dveřím. Protože, u řidiče není místo na monitory, potřeboval bych vědět jestli je možné propojit kablem kameru s tabletem.

Děkují.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.16 14:36

1. Pokud tabletem, tak tablet musí podporovat tzv. OTG, tedy napájení připojeného zařízení po USB, což umí cca 60% současných tabletů. Jenže budete muset řešit současně napájení tabletu. Druhým problémem je přílišná vzdálenost od zadních dveří, na 90% to spíš nepojede.

2. Systém tabletu musí kameru podporavat a toto je častá potíž. Nikdo vám to předem nezaručí. Jediná možnost je konkrétní kombinaci kamery a tebletu otestovat.

3. Pokud trváte na tabletu, pak vám asi nezbyde než to propojit po WiFi.

4. Pokud netrváte na tabletu a na nahrávání, pak pro vás bude nejspolehlivějším řešením klasika PAL kabelová kamera a k ní LCD monitor (ten je možné pořídit i s nahráváním). Můžete použít dostupné tzv "couvací" kamery. Výhodou bude velmi široký úhel záběru, klidně i rybí oko. To se u levných IP kamer shání hůř.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.12.16 22:26
avatar

IP kamera je kamera, která se umí připojit do sítě přes wifi, má vlastní IP adresu a můžete ji sledovat na jakémkoliv zařízení které to podporuje. Jde jen o sílu signálu, aby tu kameru tablet zachytil a nějaký ten soft, někdy je součástí kamery na podporu sítě. Jde to posílit i rourerem, aby se zvětšil dosah. Výdrž baterií u tabletu a jeho trvalé připojení na zdroj jde také řešit, záleží na typu. Přímé UTP propojení kamera-tablet jde také (stejně jako každá datová síť), ale ne jen tak, dvoulinkou a banánkama ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: koziorekales
Datum: 19.12.16 17:52

Jestli dovolíte ještě bych se zeptal ohledně toho monitoru,jestli by to fungovalo na monitoru GPS.

Datum: 19.12.16 19:39
avatar

O monitoru GPS vážně pochybuji. Neznám váš konkrétní typ ale nebude mít potřebnou podporu na zobrazení z externích zařízení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.