Blbne multimetr

Od: Datum: 12.12.16 21:11 odpovědí: 4 změna: 13.12.16 14:34

dobrý den, před týdnem mi začal blbnout multimetr, stává se to jen někdy:

-občas naměří odpor 9MOhm, když spojím svorky, při rozpojení ukazuje správně out-ofrange,podruhém když ho vypnu, tak třeba 7MOhm

-naopak někdy ukazuje odpor 0 ohm i při rozpojení

někdy při navolení funkce je displej prázdný,

někdy při změně funkce se na displeji zobrazí nesmysly (klikyháky

někdy ukazuje střídavé napětí náhodná čísla v tisiíckovkách voltů

občas problikne ikona baterie.

Nevíte, kde může být problém?

...chystém se doplnit stav baterií .je na 2AAA

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.16 22:14

Často zlobívá ten otočný přepínač funkcí a rozsahů. Otestujte, jestli to reaguje, když to třeba zrovna zlobí a trochu s ním zavrtíte.

doplněno 13.12.16 12:36:

Pokud se rozhodnete pro opravu popsanou níže, tak opatrně, bývá to mechanicky takové legrační, mohou vám z toho snadno vystřelit aretační pružinky a kuličky. Při demontáži si postupně polohu jednotlivých dílů poznačujte, nebo foťte, ono docela naštve, když to vše pracně naskládáte zpět a kolečko voliče je otočené o 180 stupňů. *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: jarinas
Datum: 13.12.16 14:34

s tím mám zkušenost, i když tento multimetr za 500 je sice nejspíš taky podle provedení čína i( když značková RANGE) tak je přišroubován k přední stěne a tedy se to celé nerozsype

sakra BLNne to zas... spojení svorek místo 0 ohm ukazuje 700 kohm po mírném otočením (doaretováním)voliče (bez přeskoku) displej ukázal klikyháky apomalu zmizely. Paradxní, je ,že multimetr má tlačítko reset... teď ukazuje místo 0 ohm 7 Mohm, pak zase 10koHM... Mám tam teď staré baterky

Od: jentak
Datum: 13.12.16 12:08

Jak se píše nahoře. Bývá to většinou přepínač rozsahů. Je vyroben na DPS a ta je pozlacena. Zlato je měkké a kontakty ho stírají ze spojů tak dlouho až vyzkratuje sousední plošky. Je nutno MM rozebrat a opatrně krátkým a tvrdým štětečkem, nebo mosazným kartáčkem opatrně ty otěry odstranit. Neberte na to zatím žádnou ostrou věc, na to je vždycky času dost. Hrozí poškození přepínače..

Ohodnoceno: 0x

Od: jarina
Datum: 13.12.16 12:58

No původně jsem myslel že za to mohou slabé baterky, ale i s novými alkalickými odpor ukazoval nesmysly.Utřel jsem "vodivé bludiště" kapesníkem a pak se do něj vysmrkal. Po složení multimetr funguje lépe, odpor měří správně.

Zůstala tu jen chyba měření kapacity, kdy v 50% měří správně v 25% měří špatnou hodnotu (třeba 10 místo 4, jindy 30 místo 4) a v 25% je zobrazená hodnota kapacity "fixní" tedy většinou se tam ukazují nějaké desetiny nF nezávisle co připojím nebo jak hýbu kabely (ty desetiny se tam ukazijí i běžně, když dráty visí ve vzduchu, když jde, ale pokaždé jiné a mění se to v čas)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.