Jak se měří přechodový odpor

Od: Datum: 11.12.16 21:33 odpovědí: 14 změna: 06.01.17 12:46

Dobrý den,

jak se prosím měří přechodový odpor a izolační stav?

Mám na to měřák a chtěl bych se naučit. Nenapsal by mi někdo k tomu něco prosím?

Kdy se měři ten odpor a kdy izolační stav?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.16 22:45

Koukněte tady je to pěkně posané, různé měření

http://player.slideplayer.cz/9/2506799/#

Ohodnoceno: 0x

Od: 111®
Datum: 12.12.16 08:59

no pokud máš na mysli zkoušení přístrojů a měření ochranného uzemění, měří se přechodový odpor mezi kolíkem vidlice a kostrou chráněného přístroje a nemá být větší jak 0,2Ohmu

měření izolačního odporu se používá pro kontrolu nepeorušenosti izolace a měří se meyi vodiči určenými k vedení proudu tedy F a N a pak každého z nich proti PE, případně PEN kolik má být viz norma...

doplněno 12.12.16 09:09:

2MOhmy pro základní izolaci

5MOhmy pro přídavnou izolaci

7Mohmů pro dvojitou izolaci

Ohodnoceno: 2x

Od: jarina
Datum: 13.12.16 00:35

přechodový odpor (na kontaktu nebo mezi konektory), že změřím rodzíl potenciálu "před a za" spojem při průchodu určitého proudu (napři 1-4A) a vydělím R=U/I. Například se takto změří přechodový odporu ledabyle přilepeného drátku k vodiči, ten měl napři 0.5 ohm.

ale měřím s tím desitíky miliohm až stovky

Od: dannek
Datum: 13.12.16 21:37

Dobrý den,

nějak jsem to nepochopil, jak jste to přesněji myslel?

Děkuji

Od: jarina
Datum: 14.12.16 00:22

prostě měříš úbytek napětí mezi něcím* a vydělíš procházejícím proudem.

*=

1) například, pokud máš pocit, že daný drát má velký odpor, tak změříš odpor na konci a na začátku drátu, stejně jako ubytek napětí na rezistoru, žárovce

2) přechodový odpor třeba v kontaktu, kde je vodič přilepen k součástce - někde mezi těmi 2 místy, co nejblíž sobě

Datum: 15.12.16 10:35

by mne teda zajímalo jak se měří odpor na začátku drátu, nebyl by nějakej podrobnější návod?

Datum: 01.01.17 21:32

Nemohli by jste mi popsat jak se měří izolační odpor na prodlužovačkách?

děkuju

Datum: 02.01.17 10:48

1.jeden kolík proti dutince

2. druhý kolík proti dutince

3 kolíky proti sobě

Datum: 03.01.17 22:00

Aha děkuji, takže naměřit musím co největší odpor kolem 20MOHM a více jinak je to někde prošvihlé ta izolace?

Kde všude se měří izolační odpor, na jakých ještě zařízeních či ručních nářadích?

Děkuji

Datum: 04.01.17 08:35

nemusí to být proražené, stačí mastná nečistota , vlhký prach atd. Co se měří na jekém nářed udává normahttp://www.revizekontroly.cz/…u-rucniho-naradi-a-spotrebicu

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.01.17 21:16

Je tedy jen aktuální norma ČSN 33 1600 ed.2? Předešlé ne?

Píšou tam, že se nevztahuje na svářečky, jak tedy udělat revizi svářečky?

Děkuji

Datum: 05.01.17 21:48

Zdravím, měřák mám speciální, co měří přech. odpor, izol. stav atd vše pro revize.

Revize pro ruční nářadí a spotřebiče se měří podle jaké té normy?

Datum: 06.01.17 12:46

předpokládám že máš zkoušky z vyhl.50 a že jsi prodělal školení o normách, co kdyby jsi vynaložil více úsilí a pohledal třeba ne serveru elektrika.cz, případně zagooglil elektro normy..nechce se mi to dělat za tebe..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.