Topidlo do bytu (1 mistnost)

Od: Datum: 06.12.16 16:49 odpovědí: 5 změna: 06.12.16 19:17

Zdravim, muzete nekdo doporucit nejaky konvektor anebo nejake elektronicke topeni (tak do 2 tisic). Nemuzu si vybrat, hlavne tomu moc nerozumim. Diky za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 17:07

Změřte nejdříve délku, šířku a výšku místnosti. Podle vyhřívaného objemu se zvolí potřebný výkon topení.

doplněno 06.12.16 19:25:

To je velká místnost. Musíte si uvědomit, sice ohřejete vzduch, ale po vypnutí topidla se v místnosti opět rychle ochladí. Já mám nejlepší zkušenosti s olejovým radiátorem. Sice bere dost energie, ale teplo od něj bylo vždy příjemné. Provoz je tichý. U tohoto typu radiátoru je dlouhá doba sálání po vypnutí ze zdroje.

Používali jsme vždy na jaře anebo na podzim, před hlavní topnou sezonou. Potom se zatopilo ve sklepě v kotli pro celý dům.

Pro místnost objemu do 60 m by se mě ale líbilo elektrické topení v černém provedení Soul digit.

Každopádně ten nejlepší, nejpříjemnější, cenově nejvýhodnější zdroj tepla jsou obyčejná kamínka s přímým teplem. Pár polínek, slisovaných briget a teplíčko je vynikající.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.16 18:24

d 520, š 340, v 260

Od: topic
Datum: 06.12.16 17:15

El. topidla - prakticky platí příkon = výkon, je v podstatěy jedno jestli to je teplofuk, olejový radiátor, infrapanel nebo klasické žárovky.

Nejpraktičtější je asi olejový radiátor, ale ten je dražší...

Větráky dělají hluk, cenově ti asi nic jiného nezbyde. Ale největší položka je elektřina, platí čím nižší teplota tím nižší spotřeba = teplofuk nebo infrazářič puštěný na sebe jen v době kdy tam jsi.

Pokud je komín tak kamna a chodit na klacky.

Datum: 06.12.16 19:03

Datum: 06.12.16 19:17

Pokud chcete vytápět místnost denně a dlouhodobě tak se nedoplatíte a je jedno co zvolíte.Jen asi kvuli estetice ,a hlučnosti bych volil v tomto případě olejový radiátor.

Pokud potřebujete vytopit rychle ! a krátkodobě jednu místnost (tak občas jednu místnost dotápím) tak se mi jednoznačně nejlépe osvědčil klasický teplovzdušný ventilátor.Ten foukaný teplý vzduch v rychlosti nic nenahradí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.